REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2023 m. Vasario 20 d. 18:07

JAV pranešė Rusijai apie J. Bideno vizitą į Ukrainą likus kelioms valandoms iki skrydžio

Pasaulis

Youtube.com stopkadras

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


259659

Jungtinės Valstijos įspėjo Maskvą likus „kelioms valandoms“ iki netikėtos prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) pirmadienį surengtos kelionės į Kyjivą, kad būtų išvengta bet kokio konflikto, sakė aukšto rango Baltųjų rūmų patarėjas.

„Mes pranešėme rusams, kad prezidentas Bidenas vyks į Kyjivą. Tai padarėme likus kelioms valandoms iki jo išvykimo dekonfliktavimo tikslais“, – žurnalistams sakė prezidentą kelionėje lydintis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas (Džeikas Salivanas).

„Kadangi šie pranešimai buvo slapto pobūdžio, nedetalizuosiu, kaip jie reagavo ir koks buvo tikslus mūsų pranešimo pobūdis“, – tęsė jis.

J. Bidenas pirmadienį atvyko į Kyjivą, surengdamas neeilinį pirmąjį vizitą nuo 2022 metų vasario 24 dienos, kai į šią šalį įsiveržė Rusijos kariuomenė.

Vizitas buvo surengtas laikantis griežtų slaptumo sąlygų.

J. Bidenas išvyko anksti sekmadienį iš Andrewso (Endriuso) oro pajėgų bazės. Tačiau Baltųjų rūmų darbuotojai teigė, kad kol kas negali atskleisti, kaip JAV lyderis atvyko į Ukrainos sostinę.

„Kol kelionė dar nebaigta, neskelbiame kai kurių transporto priemonės tipo ir kitų konkrečių logistikos detalių“, – sakė Baltųjų rūmų komunikacijos direktorė Kate Bedingfield (Keit Bedingfild).

Pasak J. Sullivano, kelionė „pareikalavo visų JAV vyriausybės specialistų saugumo operacijų ir logistikos pastangų, kad tai, kas iš esmės buvo rizikinga, taptų valdomu rizikos lygiu“.

„Be abejo, tokiame darbe vis dar buvo ir tebėra rizikos, tačiau prezidentas Bidenas manė, kad šią kelionę būtina surengti“, – sakė jis.

Prezidentą galėjo lydėti tik du žurnalistai.

Atidavę savo prietaisus jie apie prezidento buvimą „Air Force One“ lėktuve sužinojo likus vos 15 minučių iki pakilimo.

Tai buvo pirmasis JAV prezidento vizitas Ukrainoje nuo 2008 metų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA