REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Vasario 23 d. 19:49

JAV gins kiekvieną NATO centimetrą, sako Amerikos senatoriai

Pasaulis

BNS/Scanpix nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


205863

JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) sprendimas siųsti daugiau karių į Baltijos šalis rodo, kad Amerika gins kiekvieną NATO centimetrą, sako Lietuvoje viešintys JAV senatoriai.

„Prezidentas Bidenas ne kartą pareiškė, kad ginsime kiekvieną NATO teritorijos centimetrą, ir tai yra esminė papildomų karių, geriausių amerikiečių karių, siuntimo žinia“, – trečiadienį žurnalistams Vilniuje sakė JAV senatorius Chrisas Coonsas (Krisas Kunsas).

„Ypač koncentruojantis į Baltijos šalių sustiprinimą“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, „tik mes galime sustabdyti“ Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, o šiuo metu susiklosčiusi situacija regione – NATO „vienybės momentas ir didelis iššūkis“.

Senatorius Dickas Durbinas (Dikas Derbinas) taip pat tvirtino, kad JAV į Baltijos šalis siunčia geriausius savo karius.

„Siunčiame geriausius ir labiausiai gerbiamus karius, kurie pasiruošę būti su jumis“, – kalbėjo JAV politikas.

Jis taip pat pabrėžė vienybės svarbą.

„Manau, kad žinutė labai paprasta. Tai – istorinė žinutė, kuri labai gerai pažįstama Lietuvoje. Tam, kad galėtume pasipriešinti Sovietų sąjungai ar Rusijos agresijai, turime būti tvirti ir vieningi. Lietuva prieš daugiau nei 30 metų išmoko labai vertingą pamoką“, – teigė D. Durbinas.

„Šiuo metu susiduriame su tokiu pačiu iššūkiu. Tik dabar tai ne Sovietų sąjunga, o Rusija ir jos ambicijos prasideda su Ukraina“, – pridūrė jis.

Pasak su senatoriais trečiadienio pavakare susitikusios premjerės Ingridos Šimonytės, Lietuvos ir JAV požiūriai į augančias geopolitines grėsmes sutampa, o užsienio politikoje šalys laikosi vertybiškai bendros pozicijos.

 „Esame Rusijos bandymo ardyti taisyklėmis ir susitarimais grįstą pasaulio tvarką liudininkai, todėl tikimės, kad JAV balsas ir vaidmuo regione tik stiprės“, – po susitikimo su JAV senatoriais paskelbtame pranešime sakė I. Šimonytė.

Pasak senatoriaus D. Durbino, jo ir Ch. Coonso vizitu dar kartą patvirtinamas JAV įsipareigojimas ne tik Ukrainai, bet ir Baltijos šalims bei Lenkijai, kurios šiuo metu susiduria su V. Putino agresija.

Vis dėlto, senatoriai teigė nežinantys, kur tiksliai JAV kariai turėtų būti dislokuoti, tačiau, jų teigimu, prioritetas yra Lietuva.

JAV prezidentas J. Bidenas antradienį paskelbė, kad Baltijos šalyse bus dislokuota papildomų karių ir karinės technikos.

Tai paskelbta reaguojant į Rusijos prezidento Vladimiro Putino pirmadienį priimtą sprendimą pripažinti Rytų Ukrainoje įkurtų dviejų prokremliškų separatistinių „liaudies respublikų“ nepriklausomybę ir Maskvos ketinimus dislokuoti pajėgas tose teritorijose.

Į Lietuvą, Latviją ir Estiją bus pasiųsta apie 800 karių, iki aštuonių naikintuvų F-35 ir 20 „AH-64 Apache“ sraigtasparnių.

J. Bidenas pabrėžė, kad JAV veiksmai dislokuojant karius Baltijos šalyse yra gynybiniai.

Jungtinės Valstijos Lietuvoje nuo 2019 metų dislokuoja rotacinius bataliono dydžio vienetus – apie 500 karių.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA