REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2023 m. Lapkričio 10 d. 17:49

JAV atlikta pirmoji pasaulyje akies transplantacija

Pasaulis

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283200

Niujorko chirurgų komanda ketvirtadienį atliko pirmąją pasaulyje akies transplantaciją, kuri vadinama proveržiu medicinoje.

Kol kas nėra žinoma, ar persodintas organas leis vyrui matyti.

Operacijos metu buvo pašalinta dalis donoro veido ir visa kairė akis, įskaitant ją maitinančias kraujagysles ir regos nervą. Transplantacija atlikta elektros tinklų darbuotojui iš Arkanzaso, 2021-ųjų birželį išgyvenusiam 7,2 tūkst. voltų elektros smūgį.

Per nelaimingą atsitikimą 46-erių Aaronas Jamesas (Aronas Džeimsas) patyrė didelių sužalojimų, neteko kairiosios akies, veido dalies, dominuojančios kairės rankos.

Gegužės 27 dieną veido transplantacijos medicinos centre „NYU Langone Health“ jam buvo atlikta operacija.

Visos akies transplantacijos operacija jau seniai laikoma medicinos mokslo svajone. Anksčiau mokslininkams pavyko pasiekti tam tikros sėkmės su gyvūnais ir atkurti jiems dalinį regėjimą, bet iki šiol tai nebuvo atlikta su žmonėmis.

„Tai neištirta teritorija, bet mes nekantriai laukiame tyrinėjimų“, – naujienų agentūrai AFP sakė operacijai vadovavęs Eduardo Rodriguezas (Eduardas Rodrigesas).

Tai buvo penktoji E. Rodrigezo atlikta veido persodinimo operacija. Pasak jo, tokio tipo operacijos nebėra eksperimentinė procedūra ir turėtų būti laikomos įprastu gydymu esant tam tikriems sunkiems veido defektams.

Oftalmologė Vaidehi Dedania (Vedehi Dedanija) teigė, kad persodinta kairioji akis atrodo sveika, yra gerai aprūpinama krauju, palaiko spaudimą ir generuoja elektrinius signalus. Nors pacientas dar nemato, puoselėjamos didelės viltys, pridūrė ji.REDAKCIJA REKOMENDUOJA