REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Rugsėjo 23 d. 16:19

Jauniūnuose paminėta Baltų vienybės diena

Šiauliai

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


100246

Rugsėjo 20 d. Jauniūnuose, Saulės mūšio pergalės memorialinėje vietoje vyko Baltų vienybės dienos minėjimas, kuriame simboliškai prisiminti 1236-ųjų metų istoriniai įvykiai. Minint Saulės mūšio pergalės 783-ąsias metines, nuo pačio ryto vyko dailės pleneras „Saulės mūšio pergalės reikšmė istorijoje ir dabartyje“, kuriame dalyvavo Joniškio rajono švietimo įstaigų ir Rygos lietuvių vidurinės mokyklos moksleiviai.


Foto galerija:

dsc-0145-1-16664.jpg
dsc-0118-16663.jpg
dsc-0095-16662.jpg
dsc-0091-16661.jpg
dsc-0067-16660.jpg
dsc-0048-16659.jpg

dsc-0095-16662.jpg

Amžinybės simboliu – ąžuolo lapų girlianda vainikuotas atminimo akmuo, esantis pergalės mūšio vietoje. Tradiciškai uždegti ugnies fakelai, kaip baltų vienybės simbolis. Visus susirinkusius pasveikino ir apie Baltų vienybės dienos minėjimo svarbą, Jauniūnų memorialo užbaigimo aktualijas kalbėjo Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, LR Seimo narys istorikas A. Gumuliauskas.

„Istorinė atmintis susieja praeities, dabarties ir ateities kartas, mes išsaugojome savo kalbą, papročius ir vertybes, o svarbiausia – istorinę atmintį. Ačiū už pilietiškumą ir piešinius moksleiviams, būkime vieningi ir saugokime istorinę atmintį “, – kalbėjo rajono meras.

Apie istorijon įsirašiusius įvykius pasakojo istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Romas Batūra, apie šio mūšio atminties įprasminimo svarbą mintimis dalijosi Lietuvos kultūros fondo valdybos pirmininkas Lietuvos kultūros fondo valdybos pirmininkas Hubertas Smilgys. Svečiai prisiminė istorinius faktus ir prieš 783 metus vykusiame mūšyje pasiektą svarbią pergalę, savo kūrybos eiles lietuviškai ir latviškai skaitė Žiemgalos poetas Jonas Ivanauskas.

Minėjimą šokiu, ištarme protėviams bei dainomis papuošė Joniškio kultūros centro šokių studija „Stichija“, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos moksleiviai ir jų mokytoja Izabelė Visockaitė. Renginį vedė žiemgalių kostiumais pasipuošę Joniškio „Aušros“ gimnazijos mokiniai Gabija Gaidjurgytė ir Paulius Katiliavas.

Renginį organizavo Joniškio kultūros centro Gataučių skyrius (renginių režisierius Rolandas Žalnierius).

Joniškio rajono savivaldybės administracijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA