PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2023 m. Kovo 13 d. 11:52

Jaunimo savanoriška tarnyba suteikė progą „pasimatuoti“ žurnalisto profesiją: ką gauna savanoriai ir ko reikia, norint išbandyti svajonių profesiją

Šiauliai

Elija Baranauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.LT


261516

Jaunimo savanoriška tarnyba suteikia unikalią galimybę moksleiviams, kurie ne tik nori įgyti 0,25 balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas Lietuvoje, bet ir apsispręsti dėl būsimos profesijos, ją pasimatuoti, suprasti, ar ruošiasi priimti teisingą sprendimą dėl studijų programos. Būtent pagal šią programą Etaplius redakcijos durys yra visada atviros jaunimui. Pusę metų Etaplius redakcijoje savanoriavusi Elija Baranauskaitė pasidalijo savo įspūdžiais.

Intensyvi programa su paskirtu mentoriumi

Jaunimo savanoriška tarnyba – intensyvi 6 mėnesių trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 valandų per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi, mokosi įveikti sunkumus, apmąstyti patirtį bei įvardyti išmoktus dalykus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

Programa yra unikali galimybė atrasti patinkančią veiklos kryptį, geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Tuo pačiu priimančioji organizacija gali ugdyti jaunąją kartą ir ruošti savo veiklai būsimus darbuotojus.

Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja jaunimo savanoriškos tarnybos pažymėjimą – dokumentą, patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, kompetencijas, tačiau tik 6 mėnesių nenutrūkstama tarnyba, kurios metu įgyvendinti visi programos formalieji reikalavimai, suteikia 0,25 balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas Lietuvoje.

Elija Baranauskaitė.

Patobulėjo ir įgavo naujų patirčių

Etaplius redakcijoje pusę metų savanoriavusi Elija Baranauskaitė sako išmokusi nemažai naujų dalykų.

„6 mėnesius savanoriavau Etaplius redakcijoje. Savanorystės metu įgijau naujų įgūdžių: išmokau naudotis programa Wetransfer, prisiminiau, kaip reikia dirbti su Excel programa bei Google drive. Taip pat rašydama straipsnius išlavinau savo rankų pirštus – pirštai automatiškai ir greitai rinko raides Word programoje bei jautė atsiradusią rašymo klaidą. Teko ne vien rašyti straipsnius. Reikėjo nueiti į renginius ir juos fotografuoti, lankstyti maišelius iš senų laikraščių bei gavau galimybę ištyrinėti 1978 m. laikraščius”, - praktikoje patirtus ir išmoktus dalykus pasakoja Elija.

Pasibaigus savanorystei, Elija jaučia, kad yra patobulėjusi ir gavusi naujų patirčių.

„Išmokau rašyti straipsnius, reikėjo būti drąsiai bei ryžtingai norint nufotografuoti žmones iš arčiau renginio metu. Taip pat susiradau naujų pažįstamų, kurie yra šilti Etaplius darbuotojai, supratau, kokia yra žurnalistikos terpė, atmosfera. Džiaugiuosi, kad savanoriavau Etaplius, nors ir nesirinksiu žurnalistikos kelio, juk, ką išmoksi, to ant pečių nenešiosi“, - mintimis dalijasi Elija Baranauskaitė.

Elija Baranauskaitė.

Pagrindiniai programos reikalavimai jaunuoliams

Etaplius redakcija vykdo Jaunimo reikalų agentūros Jaunimo savanoriškos tarnybos ilgalaikės savanoriškos veiklos programą ir gali pakviesti jaunimą pasimatuoti žurnalisto profesiją. Nuo ko pradėti?

- Jaunuolis privalo būti užsiregistravę JST duomenų bazėje, pildydamas registracijos anketą dalyvauti programoje.
- Jaunuolis privalo sulaukti patvirtinimo iš savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirto mentoriaus, jog gavo vietą programos įgyvendinimui (vietų skaičius programoje yra ribotas, vietos skiriamos pagal registracijos data ir laiką) bei dalyvauti įvadiniame susitikime su atstovais.
- Jaunuolis privalo būti pasirašęs Trišalę sutartį su akredituota SVO organizacija ir PO. Tik pasirašius Trišalę sutartį Jaunuolis įgyja programos dalyvio, savanorio statusą.
-Bendra tarnybos trukmė yra 6 mėnesiai, kurių metu atliekamos savanoriškos veiklos. Savanoris turi atlikti savanoriškas veiklas:
• ne mažiau kaip 2 val. per savaitę;
• ne mažiau kaip 35 val. per mėnesį;
• ne mažiau kaip 240 val. per visus 6 mėnesius.
• per visą tarnybos laikotarpį gali būti tik 1 savaitė, kai jaunuolis neįgyvendina jokių veiklų.

Kiti formalieji programos reikalavimai:

- administracinėje sistemoje savanoris privalo pateikti visus 6 mėnesių savanoriškos veiklos grafikus, kurie patvirtinti tiek kuratoriaus, tiek mentoriaus;
- savanoris privalo turėti susitikimus su PO kuratoriumi ne rečiau kaip 14 dienų, kurių metu kalbasi apie savo patirtis organizacijoje;
- savanoris privalo turėti susitikimą su SVO organizacijos mentore(-iumi), kurio metu kalbasi apie savo patirtis bei išmokimus, bent kartą per mėnesį;
- savanoris, pretenduojantis į papildomą 0,25 balą, savo badgecraft.eu profilyje privalo surinkti ne mažiau kaip 5 bendrųjų kompetencijų skaitmeninius ženklelius.