REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 17 d. 13:20

J. Šiugždinienė neatsako, ar ketina trauktis iš posto: viską, ką galėjau pasakyti, jau pasakiau

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


267503

Paviešinusi tarybos nario veiklai skirtų lėšų ataskaitas, tačiau kilusių abejonių neišsklaidžiusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė nėra linkusi detaliau komentuoti kilusio skandalo detalių. Politikė tikina viešojoje erdvėje ir savo socialiniuose tinkluose paskelbusi viską susijusią informaciją, todėl nurodo, kad neturi ką daugiau pasakyti.

„Viską, ką galėjau pasakyti, jau pasakiau. Labai atvirai paskelbiau savo ataskaitas, atvirai surašiau išlaidų kryptis. Taigi, daugiau labai ką papildyti tikrai neturiu. Viską galima pasižiūrėti“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė J. Šiugždinienė.

Klausiama, ar dėl kilusio ažiotažo neketina trauktis iš posto, ministrė žurnalistams neatsakė.

„Viską, ką galėjau, pakomentavau“, – pakartojo ji.

Vėlų antradienio vakarą paviešinusi dokumentus, gautus iš Kauno miesto savivaldybės administracijos, J. Šiugždinienė sukėlė klausimų dėl itin didelių išlaidų transportui COVID-19 karantino metu. Vyriausybės narė nurodė, kad į išlaidų sumas buvo įskaičiuotas ne tik kuras, bet ir kitos automobilio priežiūros paslaugos.

„Transporto išlaidos yra ne tik tai benzinas. Tai yra ir draudimas, ir remontas, ir kiti dalykai. Tai po transporto paslaugomis nėra vien benzinas. O tai, ką surašiau, viskas yra mano socialiniuose tinkluose“, – aiškino politikė.

Socialiniuose tinkluose kelti klausimai ir dėl ministrės paviešintose ataskaitose nurodomų datų – keletas dokumentų registruoti birželio 31 d., rugsėjo 31 d. Užfiksuotas klaidingas datas ministrė pavadino „technine klaida“.

„Turbūt suprantate, kad tai galėjo būti techninė klaida“, – tepasakė ji.

Į skandalą dėl tarybos nario veiklai skirtų lėšų įsivėlusi ministrė J. Šiugždinienė antradienio vakarą paviešino kanceliarinių išlaidų ataskaitas. Politikė tikina tokiu būdu siekianti išsklaidyti kilusias abejones dėl jos skaidrumo standartų bei „judėti pirmyn“, mat, pažymi ji, jaučiasi „visiškai rami prieš savo sąžinę“.

Ministrei paviešinus išlaidų ataskaitas sureagavo ir premjerė Ingrida Šimonytė. Ji nurodė ir toliau pasitikinti J. Šiugždiniene. Pasak jos, ministrė viso savo darbo Vyriausybėje metu nesuteikė pagrindo jokiems įtarimams, kad kada nors būtų bandžiusi piktnaudžiauti kanceliarinėmis lėšomis.

ELTA primena, kad abejonės, ar J. Šiugždinienė skaidriai naudojosi savivaldybės tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis, kilo po to, kai praėjusios savaitės ketvirtadienį visuomenininkas A. Tapinas paskelbė, kad politikė prieš pradėdama darbą ministerijoje galimai neskaidriai įsisavino beveik 14 tūkst. eurų.

Prezidentūra sako, kad sprendimas dėl ministrės likimo poste – premjerės Ingridos Šimonytės rankose. Pasak valstybės vadovo Gitano Nausėdos patarėjo Tomo Beržinsko, prezidentas, esant poreikiui, šį klausimą asmeniškai aptars su Vyriausybės lydere.

Tuo metu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos vadovybė tvirtina, kad pasitikėjimas J. Šiugždiniene nėra susvyravęs. Pasak konservatorių Prezidiumo, ministrė, eidama Kauno miesto savivaldybės tarybos narės pareigas, už kanceliarines lėšas atsiskaitinėjo savivaldybėje nustatyta tvarka. Todėl, TS-LKD vertinimu, ji nepadarė jokių nusižengimų.

Tęsiantis A. Tapino tyrimams, Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią savaitę pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA