REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2023 m. Sausio 6 d. 17:54

J. Borrellis: V. Putino paskelbtos paliaubos yra nepatikimos

Pasaulis

Twitter nuotr.

Rūta AndrošiūnaitėŠaltinis: BNS


255869

Europos Sąjungos vyriausiasis diplomatas penktadienį pareiškė, kad Rusijos paskelbtos laikinos vienašališkos paliaubos Ukrainoje yra nepatikimos, ir pavadino jas veidmainyste.

„Kremliui visiškai trūksta patikimumo, o šis vienašališkas paliaubų paskelbimas nėra patikimas“, – sakė Maroke viešintis Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis).

„Šią neteisėtą agresiją pradėjo Rusija, – sakė jis. – Kai agresorė kalba apie paliaubas, manau, kad mūsų visų reakcija yra skepticizmas tokios veidmainystės akivaizdoje.“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį nurodė paskelbti 36 valandų trukmės paliaubas Ukrainoje per stačiatikių Kalėdas.

Paliaubos turėjo prasidėti penktadienį 9 val. Grinvičo (11 val.) laiku ir būtų buvęs pirmas visiškas ugnies nutraukimas nuo Maskvos invazijos pradžios 2022 metų vasarį.

Ukraina šį žingsnį pavadino „veidmainyste ir propaganda“, o penktadienį Kyjivas pranešė, jog Rusijos pajėgos po paliaubų pradžios smogė Kramatorsko miestui Ukrainos rytuose.

J. Borrellis paragino imtis „konkrečių veiksmų vietoje“, įskaitant „visišką karinių atakų sustabdymą“.

„Rusija turi išvesti savo karius ir karinę įrangą iš Ukrainos teritorijos“, – sakė jis.

„Nesant tokių konkrečių veiksmų, vienašališkos paliaubos atrodo kaip Rusijos bandymas laimėti laiko savo kariuomenei pergrupuoti ir bandyti pataisyti sugadintą tarptautinę reputaciją“, – kalbėjo ES diplomatijos vadovas.

Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą, žemės ūkio galybę, pasaulinės maisto kainos 2022 metais šoktelėjo iki aukščiausio per visus metus užfiksuoto lygio, rodo penktadienį paskelbti JT duomenys.

J. Borrellis teigė, kad Rusija naudojasi propaganda, siekdama apkaltinti Europos sankcijas dėl išaugusių maisto ir energijos kainų.

„Tai visiškas melas, – sakė jis. – Tai Rusijos kariuomenė sunaikino grūdų bokštus, laukuose padėjo minas, sugriovė kelius ir blokavo Ukrainos uostus.“REDAKCIJA REKOMENDUOJA