REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Lapkričio 10 d. 14:32

J. Bideno atstovas Vilniuje: JAV svarsto, ar paremti iniciatyvą dėl tribunolo Rusijai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


250945

Jungtinės Valstijos svarsto, ar paremti Baltijos šalių iniciatyvą dėl specialaus tribunolo Rusijai, sako Vilniuje viešintis JAV prezidento specialusis asistentas Robertas Berschinskis (Robertas Beršinskis).

„Dar nepriėmėme sprendimo dėl specialiojo tribunolo, vis dar svarstome“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Joe Bideno (Džo Baideno) atstovas, dalyvavęs Lietuvoje organizuotame Demokratijos ateities forume

Jis pabrėžė, kad Rusija už invaziją ir karo nusikaltimus Ukrainoje sulauks atsakomybės, tačiau kokia forma – bus nuspręsta ateityje.

„Remiame Ukrainos vyriausybę, kuri nacionaliniu lygiu deda pastangas, jog rusai būtų patraukti atsakomybėn už savo veiksmus. Taip pat remiame įvairius tarptautinius veikėjus, įskaitant Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą, JT, ESBO pavaldžias organizacijas“, – kalbėjo R. Berschinskis.

Lietuva, drauge su Latvija ir Estija, spalio viduryje paragino Europos Sąjungą su tarptautiniais partneriais steigti specialųjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimams Ukrainoje tirti. Šalys teigia, jog toks tribunolas leistų patraukti atsakomybėn ir Rusijos vadovybę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA