REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Balandžio 19 d. 16:41

Įvyko pirmasis naujai išrinktos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis

Ukmergė

Dainiaus Vyto nuotr.

Daiva ZimblienėŠaltinis: Etaplius.LT


264850

Šių metų kovą įvykusiuose savivaldos rinkimuose Ukmergės rajono gyventojai išreiškė savo valią ir išrinko ne tik merą, bet ir 25 Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narius. Šiandien, balandžio 19 dieną, įvyko pirmasis naujai išrinktos 2023–2027 m. kadencijos Tarybos posėdis.

Posėdis prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu, kurį susirinkusiems padėjo atlikti Ukmergės meno mokyklos choras „Rūta“ (vad. Adelė Mikalkėnienė).

„Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių savivaldybės gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas!” – padėję dešinę ranką ant Konstitucijos, posėdžio metu prisiekė šie Tarybos nariai: Giedrius Auglys, Audronė Augustėnienė, Arūnas Civilka, Arūnas Dudėnas, Liucija Dzigienė, Kazys Grybauskas, Rolandas Janickas, Jolanta Keburienė, Valdas Kersnauskas, Indrė Kižienė, Algirdas Kopūstas, Vidmantas Krikštaponis, Jūratė Martinkutė, Donatas Miezenas, Ramūnas Nanartavičius, Arvydas Pėšina, Romas Pivoras, Valdas Raugalas, Justas Šakalys, Danutė Užkurėlytė, Irma Vaitaitienė, Dalius Varnas, Arnoldas Vilčinskas bei Kęstutis Zinkevičius.

Į posėdį neatvykusi Agnė Balčiūnienė turės prisiekti kitame Tarybos posėdyje.

Priesaiką dirbti rajonui ir ukmergiškių gerovei davė ir pirmą kartą mero regalijomis pasipuošęs Darius Varnas.

„Džiaugiuosi ir kartu jaučiu didelę atsakomybę pradėdamas eiti mero pareigas. Pastarieji ketveri metai administracijos direktoriaus pareigose atnešė daug sudėtingų iš bandymų, užgrūdino ir įkvėpė toliau daryti viską, kad rajonui aktualūs klausimai būtų iš esmės sprendžiami.

Ką tik prisiekėme „sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas“. Linkiu, kad priesaikos žodžiai lydėtų mus visuose darbuose.

Tikiu, kad ateinančius ketverius metus sėkmingai kursime Ukmergės krašto ateitį“, - į susirinkusiuosius kreipėsi meras D.Varnas.

Naujai susibūrusią Tarybą ir naująjį merą pasveikino posėdyje dalyvavę net trys Lietuvos Respublikos Seimo nariai: Juozas Varžgalys, Saulius Skvernelis ir Algirdas Stončaitis, Vyriausybės atstovas Vilniaus ir Alytaus apskrityse Julius Arlauskas bei Vyriausybės atstovų įstaigos vyresnioji patarėja Gabrielė Brazauskienė, Demokratų sąjungos “Vardan Lietuvos” Ukmergės komandos atstovai V. Kersnauskas ir I. Vaitaitienė, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Ukmergės skyriaus pirmininkė I. Kižienė ir kt.

Tol, kol prisiekė išrinkti Tarybos nariai ir meras, posėdžiui pirmininkavo savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Diana Mackonienė, o po priesaikų vesti posėdį perėmė meras D. Varnas.

Pirmajam posėdžiui sprendimų projektų pateikta nebuvo. Išrinktos naujos savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui D. Varnui buvo įteikti tik vieši pareiškimai dėl Tarybos narių vienijimosi į frakcijas ir (ar) grupes bei dėl Tarybos valdančiosios daugumos sudarymo.

Veiklą Taryboje tęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) frakcija (seniūnas K. Zinkevičius), Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcija (seniūnas V. Kersnauskas), LSDP frakcija (seniūnė I. Kižienė), Darbo partijos (DP) frakcija (seniūnas R. Janickas) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija (seniūnas R. Pivoras).

Taip pat posėdyje paskelbta apie sudarytą vieną bendrą Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, LSDP, LVŽS ir DP koaliciją, pagarsinta šios Tarybos daugumos pasirašyta sutartis ir programa.

Į naująją Tarybą pateko penkių politinių jėgų atstovai. Daugiausia mandatų – 10 – pelnė pirmą kartą rinkimuose

dalyvaujanti politinė jėga, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. TS-LKD valdžioje turės 5 narius, DP – 4, LVŽS sbei LSDP – po 3.

Daugiau nei pusei - 17 politikų tai nėra pirmoji kadencija Taryboje. Pirmą kartą Tarybos nariais tapo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai J. Keburienė, D. Miezenas, V. Raugalas, I. Vaitaitienė ir A.Vilčinskas, TS-LKD kandidatai G. Auglys ir J. Martinkutė bei LSDP narė I. Kižienė.

Seniausiai – nuo 2002 metų - rinkėjams atstovauja LVŽS atstovas R. Pivoras, nuo 2007-ųjų į Tarybą yra išrenkami A. Dudėnas (LSDP), K. Grybauskas (LSDP), R. Janickas (DP) ir D. Užkurėlytė (LVŽS), o nuo 2011 metų – A. Civilka (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“).

Trečią kartą savivaldybės tarybos nariais išrinkti A. Balčiūnienė (TS-LKD), V. Krikštaponis (DP), A. Pėšina (DP) ir Darius Varnas (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“).

Naujosios Tarybos amžiaus vidurkis – 51 metai ir 6 mėnesiai. Daugiausia ukmergiškių politikų patenka į amžiaus grupę nuo 35 iki 44 metų – aštuoni, taip pat nuo 55 iki 64 metų – septyni. Keturi Tarybos nariai patenka į amžiaus grupę nuo 65 iki 74 metų, trys – į amžiaus grupę nuo 45 iki 54 metų. Taip pat į Tarybą yra išrinkti du 33-ejų metų ir viena 81 metų politikė.

Į rajono Tarybą išrinkta 17 vyrų ir 8 moterys, praėjusioje kadencijoje buvo 18 vyrų ir 7 moterys. Naujojoje Taryboje dirbs net dvi Ukmergės garbės pilietės: L. Dzigienė ir J. Martinkutė.

Dauguma naujosios Tarybos narių, prieš rinkimus pildydami pareiškinius dokumentus, nurodė duomenis apie išsilavinimą, užsienio kalbų mokėjimą, darbo patirtį, pomėgius, visuomeninę veiklą, šeiminę padėtį.

17 Tarybos narių yra gimę Ukmergės mieste arba rajone, trys – Kaune, po vieną – Anykščiuose, Šakiuose, Mažeikiuose, Švenčionyse ir Trakų rajone. 21 Tarybos narys nurodė, kad turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą,

vienas – aukštąjį, trys politikai informacijos apie išsilavinimą nenurodė.

Anketų duomenimis, dauguma išrinktųjų moka dvi užsienio kalbas – anglų ir rusų. Taip pat yra mokančių vokiečių, lenkų, prancūzų kalbas. Šeši politikai nurodė mokantys po vieną kalbą, vienas – tris užsienio kalbas.

19 Savivaldybės tarybos narių yra vedę bei ištekėjusios, keturi – nėra sukūrę šeimos, viena politikė našlė, dar viena Tarybos narė informacijos apie šeiminę padėtį nenurodė.

Kitas, neeilinis Tarybos posėdis įvyks balandžio 27 d. (ketvirtadienį) 10 val.REDAKCIJA REKOMENDUOJA