PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Birželio 5 d. 10:21

Istoriniai susitikimai

Šiauliai

Inga DaukšienėŠaltinis: Etaplius.lt


40302

Minėdama Lietuvos šimtmetį, Šiaulių universiteto gimnazijos bendruomenė pamokų, klasės valandėlių metu dalinasi prisiminimais, įspūdžiais, kaip mokytojai, mokiniai ir jų artimieji susiję su istoriniais įvykiais ir asmenybėmis. IIb klasės mokinė Alina Kasparova pasakoja savo šeimos istoriją ir džiaugiasi, kad jos šeimai buvo lemta susipažinti su Jo Ekscelencija Prezidentu Valdu Adamkumi.

,,Mano mama, močiutė ir senelis gyveno Baikalske, esančiame Sliudianskos rajone, į pietus nuo Irkutsko, Baikalo ežero pakrantėje. Valdas Adamkus, atvažiavęs i Baikalską, dalyvavo tarptautinėje ekologijos konferencijoje. Ši konferencija buvo skirta ištirti Baikalo ežero vandenį. Kadangi ten tuo metu buvo celiuliozės ir popieriaus gamykla, ji labai teršė Baikalą. Būdamas Baikalske, Adamkus Baikalsko vandens toksikologijos instituto direktoriiaus pasiteiravo, gal jis žinantis, ar čia gyvena lietuvių ?. Direktorius, žinodamas mano močiutes telefono numerį, paskambino jai į darbą ir pakvietė į institutą pasakęs : ,,Turiu Jums staigmeną.“

Močiutė, atėjusi į direktoriaus kabinetą, pamatė du vyrus. Vienas jų buvo Valdas Adamkus. Taip ji susitiko su būsimu Lietuvos Respublikos prezidentu. Močiutė maloniai pakvietė svečius iš Amerikos į savo namus, kur su jais susipažino ir mano mama bei senelis. Malonioje ir jaukioje atmosferoje jie su svečiais bendravo keletą valandų.

Po dešimtmečio Valdas Adamkus tapo naujuoju Lietuvos prezidentu. Atvykusi į Lietuvą atostogų metu, močiutė nusprendė paskambinti prezidento sekretoriui. Paskambinusi pasakė, kad norėtų asmeniškai pasveikinti Valdą Adamkų. Netrukus sekretorius perskambino ir pasakė, kad Prezidentas prisimena susitikimą Baikalske ir maloniai kviečia į susitikimą. Sutartu laiku mano močiutė atvyko į Prezidentūrą ir buvo palydėta iki Prezidento kabineto, kur kone valandą praleido šiltai bendraudama su Jo Ekscelencija Valdu Adamkumi. Valdas Adamkus kaip prisiminimą įteikė mano močiutei atminimo medalį, o mamai – knygą apie Lietuvą su savo autografu. Štai tokia įsimintina ir ypatinga mano močiutės , mamos bei senelio pažintis su nuostabiu, maloniu ir paprastu Žmogumi, Jo Ekscelencija Prezidentu Valdu Adamkumi“ – pasakojo gimnazistė Alina Kasparova.