REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Kovo 2 d. 11:27

Ispanija nusiųs „karinės techninės įrangos“ Ukrainai

Pasaulis

Jungtinių pajėgų operacijos nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


206942

Ispanija nusiųs Ukrainai „karinės techninės įrangos“, Rusijai užpuolus savo provakarietišką kaimynę, trečiadienį pranešė ispanų vyriausybės vadovas Pedro Sanchezas (Pedras Sančesas).

„Aš... noriu jums paskelbti, kad Ispanija nusiųs puolamosios karinės techninės įrangos ukrainiečių pasipriešinimui“, – sakė premjeras parlamente.

Iki šiol Ispanija skelbė, kad jos karinė parama Ukrainai apsiribos sekmadienį Europos Sąjungos pristatytu pagalbos paketu. Briuselis nusprendė skirti 450 mln. eurų Ukrainai skirtos ginkluotės pirkimui.

P. Sanchezas sakė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimas surengti invaziją į Ukrainą „yra brutalus bandymas sustabdyti europinės erdvės, grindžiamos jo įkūnijamam autoritarizmui radikaliai priešingomis vertybėmis, kūrimą“.

Ankstesnę dieną Ispanija pranešė, kad papildomai nusiųs į Latviją 150 karių, NATO stiprinant savo gynybos pajėgumus Baltijos regione.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Latvijoje jau tarnauja 350 ispanų karių.

Į Ukrainos prašymą atsiųsti karinės įrangos iki šiol atsiliepė Jungtinės Valstijos, Kanada ir daugiau kaip tuzinas Europos šalių.

 

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA