REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Vasario 20 d. 08:10

Investavimu susigundęs klaipėdietis prarado 37,2 tūkst. eurų

Klaipėda

A. Rutkausko nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS


292490

Į kriptovaliutą ketinęs investuoti vyras prarado 37,2 tūkst. eurų – juos išviliojo sukčiai.

Kaip pranešė Policijos departamentas, pirmadienį, 8.48 val., į Klaipėdos miesto policijos komisariatą kreipėsi 60-metis vyras.

Jis pareiškė, kad nuo sausio 29 iki vasario 19 dienos nepažįstami asmenys įtikino investuoti į kriptovaliutą ir apgaulės būdu išviliojo 37 tūkst. 220 eurų.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.

Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Lietuvos policija skelbia, kad šiemet fiksuoja išaugusį sukčiavimo nusikaltimų skaičių, jau pradėta per pusė tūkstančio ikiteisminių tyrimų, tuo metu Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, pernai iš gyventojų ir verslo buvo išviliota per 12 mln. eurų.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis pirmadienį LRT sakė, kad pernai policija vykdė 4374 ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo, jų skaičius lyginant su prieš tai buvusiais metais augo keturiais procentais. Ištirti pareigūnams pavyksta apie 30-40 proc. tokių ikiteisminių tyrimų.

Teigiama, kad sukčiavimo mastas yra gerokai didesnis, maždaug du kartus, nes ne visi nukentėję kreipiasi į policiją netikėdami tyrimo sėkme, be to, jaučia gėdą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA