REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Birželio 14 d. 13:08

Iniciatyvoje „Jungiam Lietuvą“ – Alytaus, Šilutės, Švėkšnos, Ukmergės ir Viešvilės moksleivių triumfas

Ukmergė

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


41532

Moksleivių iniciatyva „Jungiam Lietuvą“, kurios metu sukurti 46 klipai apie Lietuvos regionus, per 500 moksleivių dalyvavo edukacinėse ekskursijose Valdovų rūmuose, priartėjo prie finišo. Paaiškėjo penkios mokyklos, kurių moksleiviai laimėjo diskusijas su iniciatyvos „Jungiam Lietuvą“ ambasadoriais Andriumi Tapinu, Gabrieliu Liaudansku-Svaru ir Benediktu Vanagu.

Iniciatyvos „Jungiam Lietuvą“ nugalėtojomis tapo Jurbarko raj. Viešvilės pagrindinė mokykla, Alytaus Jotvingių gimnazija, Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija, Švėkšnos „Saulės“ gimnazija bei Šilutės Vydūno gimnazija. Vakar B. Vanagas surengė diskusiją Ukmergėje su Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleiviais, šiandien A. Tapinas Šilutėje ir Švėkšnoje susitinka su vietos gimnazistais.

„Labai svarbu, kad prie šimtmečiui skirtos iniciatyvos „Jungiam Lietuvą“ prisijungė moksleiviai iš visų 10 apskričių. Neatsitiktinai ir laimėtojais tapo ne didmiesčių, o mažesnių miestų ir miestelių mokyklos. Moksleiviai savo darbais įrodė, kad Lietuvos regionai yra gyvybingi, o juose besimokantis jaunimas nori puoselėti savo krašto gerovę“, – sakė projektą „Jungiam Lietuvą“ inicijavusios draudimo bendrovės BTA direktorius Tadeušas Podvorskis.

Pasak „Jungiam Lietuvą“ ambasadoriaus, grupės „G&G Sindikatas” lyderio Gabrieliaus Liaudansko-Svaro, iniciatyva atskleidė, kad jaunoji karta yra ne tik kūrybiška, bet ir patriotiška: „Moksleivių įsitraukimas, kuriant video pasakojimus apie įvairiausius šalies miestus bei miestelius, leidžia tikėtis, kad šiai kartai kuriant ateities Lietuvą nebus skirstymų į pažengusius ir atsilikusius regionus – Lietuva liks viena ir vieninga“.

Iniciatyva „Jungiam Lietuvą“, kurioje dalyvavo daugiau nei 500 moksleivių, o už jų video kūrinius balsavo per 18 tūkst. internautų – bendrovės BTA dovana šimtmečio atkūrimo jubiliejų švenčiančiai Lietuvai.

Iniciatyvoje dalyvavusių Lietuvos moksleivių sukurtus vaizdo klipus apie savo kraštą galima peržiūrėti svetainėje www.jungiamlietuva.lt.REDAKCIJA REKOMENDUOJA