PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 13 d. 08:42

In memoriam Augenijus Jurgauskas (1947 01 07–2021 09 11)

Šiauliai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


187724

Žmogus nepakeičiamas laike, nepakartojamas žemėje. Kiekvienas iš mūsų gyvenime skleidžiame savo šviesą – ryškią ar blankią, tačiau ypatingą. Augenijaus Jurgausko skleidžiama šviesa buvo tikrai ypatinga, ji lydės mus dar ilgai šiame gyvenimo kely.

Augenijus Jurgauskas kultūros srityje pradėjo dirbti 1965 metais kaip Šiaulėnų kultūros namų meno vadovas, 1970 metais tapo Radviliškio rajono kultūros namų metodininku, 1972 m. – Radviliškio rajono kultūros namų direktoriumi, o nuo 1977 metų jis daugiau nei 30 metų dirbo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėju. 

Per ilgus darbo metus šis žmogus daug dėmesio skyrė rajono kultūros įstaigų materialinės bazės gerinimui, naujų kultūros įstaigų steigimui, darbuotojų kvalifikacijos tobulinimui, mėgėjų meno kolektyvų meniniam tobulėjimui, etninės kultūros ir senųjų tradicijų atgaivinimui bei puoselėjimui. Jo vadovavimo rajono kultūrai metais pastatyti nauji kultūros namai Radviliškyje, Raudondvaryje, Sidabrave, po rekonstrukcijos duris atvėrė Pakiršinio, Vadaktų, Šniūraičių, Skėmių, Beinoravos, Alksniupių, Šaukoto ir kitos kultūros įstaigos. Įsteigtas Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis, išaugęs į vieną geriausiai dirbančių muziejų visoje šalyje, Radviliškio miesto kultūros centras, sėkmingai veiklą plėtojantis įvairiose srityse. Šio žmogaus iniciatyva sukurti bei patvirtinti septynių Radviliškio rajono miestų ir miestelių herbai, nuveikta begalė kitų darbų, sukurta naujų, gražių tradicijų, kartu puoselėjant ir senąsias, pradėti organizuoti rajono miestelių gimtadieniai, pagerbti tėviškėnai. Juk A. Jurgauskas ilgus metus vadovavo Radviliškyje įkurtam Tėviškėnų klubui, A. Jurgausko iniciatyva gimė tradicija rengti kraštiečių sambūrius Radviliškyje bei sostinėje.

45-eri metai, nuo pat 18 metų, atiduoti kultūros labui, iš jų 32 – kaip Radviliškio rajono kultūros skyriaus vedėjo. Augenijų Jurgauską pažinojo ne tik Radviliškio rajono, ne tik Šiaulių apskrities, bet ir visos Lietuvos kultūros srities žmonės.

2005 metais Augenijus Jurgauskas apdovanotas Šiaulių apskrities Viršininko Garbės ženklu už ilgametę ir nuoširdžią veiklą formuojant ir įgyvendinant regioninę kultūros politiką, iniciatyvumą ir geranoriškumą puoselėjant ir populiarinant humanistines Šiaulių krašto kultūros vertybes, ne kartą – Lietuvos Respublikos Kultūros ministro padėkos raštais. 2009 m. Valstybės dienos šventės išvakarėse Prezidentas Valdas Adamkus Augenijų Jurgauską apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Taip buvo įvertintas ilgamečio Kultūros skyriaus vedėjo indėlis puoselėjant kultūrą, paveldosaugą. 2013 metais už nuopelnus kultūros sričiai Augenijui Jurgauskui suteiktas Radviliškio miesto garbės piliečio vardas.

Reikšmingas nueitas gyvenimo kelias – kaip kelrodė žvaigždė, kaip pavyzdys Augenijaus Jurgausko artimiesiems, draugams, kolegoms.

Nuoširdžiai užjaučiame Augenijaus Jurgausko šeimos narius, artimuosius, draugus. Prisiminkime šį žmogų minėdami jo darbus, jo širdies šilumą, kurios užteko ne tik šeimai, bet ir visiems aplinkui, kurie buvo šalia jo gyvenimo kelyje.

Velionis bus pašarvotas Radviliškio laidojimo namų (Laisvės al. 6) didžiojoje salėje rugsėjo 15 dieną, trečiadienį, laidotuvės numatytos rugsėjo 16 dieną, ketvirtadienį. Valandos bus patikslintos vėliau.