REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 21 d. 09:08

Iki 2025 metų pabaigos planuojama rekonstruoti olimpinį Elektrėnų baseiną

Elektrėnai

Freepik.com nuotr.

Giedrius GaidamavičiusŠaltinis: BNS


275890

Iki 2025 metų pabaigos planuojama rekonstruoti 1989 metais pastatytą olimpinius normatyvus atitinkantį Elektrėnų baseiną. Rekonstrukcija kainuos apie 11,3 mln. eurų.

Pasak Elektrėnų mero Gedimino Ratkevičiaus, daugiau nei tris dešimtmečius skaičiuojantis baseinas rekonstrukcijos prašėsi jau seniai.

„Tai jau laikas reikalauja, viskas nusidėvėjo ir reikia atnaujinti aplinką bei energetines charakteristikas. Kadangi labai didelės išlaikymo išlaidos, jas būtina mažinti. Prieš dešimt metų tą patį padarėme su ledo rūmais, o dabar atėjo eilė baseinui“, – BNS sakė G. Ratkevičius.

Mero teigimu, bendra baseino rekonstrukcijos, kurią planuojama pradėti rugsėjį, vertė siekia 11,3 mln. eurų, iš jų 5 mln. eurų skirtų savivaldybė, apie 3,5 mln. eurų skirta iš Valstybės investicijų programos (VIP), 1,5 mln. eurų turėtų skirti Elektrėnų vandensvydžio klubas „Žaibas“, dalį sumos bus bandoma pritraukti iš Europos Sąjungos (ES) fondų.

Pasak G. Ratkevičiaus, darbus atliks bendrovė „Statybos ritmas“ – su ja jau pasirašyta sutartis.

Anot Elektrėnų mero, vis dar neužsitikrinus viso projekto finansavimo darbai bus atliekami etapais: pirmiausia numatoma suremontuoti 50 metrų ilgio aštuonių plaukimo takelių baseino vonią, apšiltinti stogą bei atnaujinti rekuperacinę sistemą.

„Kadangi labai daug šilumos energijai yra išeikvojama pinigų ir stogas plonas, todėl ta šiluma išeina per stogą“, – aiškino G. Ratkevičius.

Vėliau numatoma apšiltinti fasadą, atnaujinti apdailą, suremontuoti sporto sales, pramogų erdvę.

„Visu pirma – sportas, darbas, o baigiamajame etape – pramogos, nes turime ten tokią SPA zoną, kuri yra taip pat labai pasenusi, tai norėtume ir ją atnaujinti“, – teigė meras.

Jo teigimu, dalis darbų, pavyzdžiui, rūsiuose esančios įrangos atnaujinimas, atlikta ankstesniais metais.

Šiuo metu Lietuvoje yra šeši 50 metrų ilgio plaukimo takelius turintys ir olimpinius normatyvus atitinkantys baseinai – Vilniuje, du Kaune, Klaipėdoje, Alytuje ir Elektrėnuose.REDAKCIJA REKOMENDUOJA