REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 10 d. 12:24

Į Vilnių atvykęs V. Zelenskis dėkoja Lietuvai už karinę pagalbą

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


288700

Į Vilnių atvykęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dėkoja Lietuvai už paramą Ukrainai, karinę pagalbą.

„Mes labai dėkingi už lietuvių paramą, mes dėkingi už jūsų labai šiltą požiūrį į mūsų žmones, karinę pagalbą“, – trečiadienį Prezidentūroje sakė V. Zelenskis, pradėdamas susitikimą su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda.

Lietuvos prezidentas sakė, jog su Ukrainos kolega aptars ne tik karinę, bet ir politinę, ekonominę pagalbą jo šaliai, taip pat nori iš pirmų lūpų išgirsti apie naujausią padėtį fronte.

„Mes taip pat labai domimės, kokios naujienos karo fronte, mes žinome, koks varginantis šis ilgai užtrukęs karas, ir mes esame suinteresuoti, kad kuo greičiau Ukraina jame pasiektų visišką pergalę“, – kalbėjo G. Nausėda.

Šalių lyderiai taip pat aptars Ukrainos integracijos į Europos Sąjungą (ES) ir NATO procesus.

Krašto apsaugos ministerija trečiadienį pranešė, kad karinė parama Ukrainai šiemet bus tęsiama toliau: bus perduota likusi dalis praėjusiais metais nupirktos įrangos, taip pat bus įgyvendinti pernai inicijuoti pirkimai.

„Lietuvos ir sąjungininkų tiekiama ginkluotė ir technika kritiškai prisideda prie Ukrainos kovos už nepriklausomybę ir visos Europos saugumą. Lietuva nepavargs remti Ukrainos kovos už laisvę, kaip kad ir mes patys nepavargome 50 metų siekiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo“, – pranešime sakė ministras Arvydas Anušauskas.

KAM nurodo, kad Lietuva perduos Ukrainai pernai nupirktas transporto priemones: sunkvežimius, pikapus, greitosios pagalbos automobilius, įvairias priekabas ir krautuvus. Taip pat bus perduodami bepiločiai orlaiviai, antidronai, nuotolinio detonavimo sistemos, šaudmenys ir dėtuvės, šiltos aprangos komplektai ir įvairi žiemos metu reikalinga įranga.

Pagal KAM parengtą 2024–2026 metų paramos Ukrainai planą, naujiems Ukrainai skirtiems įsigijimams per šį laikotarpį iš viso numatyta skirti apie 200 mln. eurų.

Didžioji dalis naujausios paramos yra orientuota į Lietuvos buriamos Ukrainos išminavimo koalicijos poreikius, todėl bus perkama įvairi išminavimo įranga, krautuvai, kurovežiai. Taip pat – šoviniai, sauso maisto daviniai. Ši parama bus perduodama Ukrainai šiemet ir kitąmet.

Lietuvos ir Ukrainos prezidentai po susitikimo Daukanto aikštėje kreipsis į Lietuvos žmones, lankysis pirmųjų ponių iniciatyva įsteigtame Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ukrainos centre, kur susitiks su Lietuvoje gyvenančiais karo pabėgėliais.

Ukrainos prezidentas taip pat susitiks su premjere Ingrida Šimonyte, Seimo vadovybe ir frakcijų atstovais.

V. Zelenskis Vilniuje vieši artėjant antrosioms plačios Rusijos invazijos metinėms, stringant Vakarų paramai Ukrainai, o Rusijai pastaruoju metu intensyvinant atakas visoje šalyje.

Vėliau V. Zelenskis vyks į Latviją ir Estiją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA