PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 26 d. 11:27

I . Šimonytė: jeigu nepavyks panaikinti P. Gražulio teisinės neliečiamybės – man bus gėda

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


281898

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad jai bus gėda, jeigu dėl opozicijos kaltės Seimu nepavyks panaikinti teisinės neliečiamybės parlamentarui Petrui Gražuliui. Premjerė akcentuoja, kad tai yra prašymas apklausti politiką, o ne kokia nors politinė apkaltos procedūra.

„Prokurorė tikrai turbūt šiaip sau į Seimą su tokiu prašymu nevaikšto ir iki šiol turbūt šiaip sau į Seimą su tokiu prašymu nevaikšto ir iki šiol nebuvo tokių atvejų, kada teisinė neliečiamybė nebūtų šiame Seime panaikinta, nesvarbu, kurios pusės politikui. Tai jeigu iš tikrųjų taip bus, man bus labai gėda“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė atkreipia dėmesį, kad tai yra ne kokia nors politinė iniciatyva, o Generalinės prokuratūros prašymas, kad būtų galima imtis teisinių veiksmų.

„Čia klausimas yra ne apkaltos komisijos sudarymo, o tiesiog teisinės neliečiamybės panaikinimo, kad prokuratūra galėtų atlikti teisinius veiksmus“, – akcentavo I. Šimonytė.

„Ne apkaltą pradėti, ne kažkokį kitą procesą pradėti, o tiesiog apklausti byloje. Nes turbūt nemanome, kad kažkas Seime yra persekiojamas už politinius įsitikinimus. Tai jeigu opozicija mano, kad Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl politinių priežasčių, tai šiaip čia yra labai baisus kaltinimas prokuratūrai. Aš tikrai nematau pagrindo taip manyti“, – taip pat pabrėžė premjerė.

Prašymas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį pateiktas įvertinus 2022 metais pradėtame ikiteisminiame tyrime surinktų duomenų visumą dėl įtariamo viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po Seimo nario P. Gražulio viešų pasisakymų apie LGBT bendruomenės narius praėjusių metų gegužės 26 d.

Prokuratūra teigia, kad šiuo metu turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad viešai kalbėdamas po plenarinio Seimo posėdžio, kurio metu buvo svarstomas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, P. Gražulis galimai padarė nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalyje, nurodoma pranešime.

ELTA primena, kad šis ikiteisminis tyrimas pradėtas po praėjusių metų gegužę parlamente užfiksuotų Seimo nario P. Gražulio pasisakymų apie homoseksualius asmenis. Seimas tąkart svarstė įstatymų projektus, kuriais siekiama reguliuoti kartu gyvenančių nesusituokusių asmenų santykius.

Po pateikimo Seimui pritarus įstatymo projektams, P. Gražulis Seime priėjo prie LGBT bendruomenės atstovų ir ėmė kalbėti apie „homoseksualizmą, pederastiją, apie platinamas venerines ligas“.