REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Birželio 17 d. 14:12

I. Šimonytė: „Belorus“ sanatorija pastaruoju metu nesikreipė į Vyriausybę dėl atlyginimų išmokėjimo darbuotojams

Alytus

Premjerė Ingrida Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


178954

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad Vyriausybė pastaruoju metu iš „Belorus“ sanatorijos negavo jokių prašymų dėl leidimo išmokėti įstaigos darbuotojams darbo užmokestį.

Su klausimu dėl „Belorus“ darbuotojų atlyginimų išmokėjimo į ministrę pirmininkę kreipėsi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime seniūnas Algirdas Sysas.

„Valdžios uzurpatorius Baltarusijoje Aliaksandras Lukašenka atleido savo draugelį (Viktorą – ELTA) Šeimaną iš administracijos pareigų jau prieš savaitę. Užsienio reikalų ministerija kalbėjo apie tai, kad dės visas pastangas, kad būtų atšaldytos sanatorijos sąskaitos“, – klausė A. Sysas.

„Norėčiau paklausti, koks jūsų Vyriausybės ar Užsienio reikalų ministerijos veiksmas, nes tai yra 400 Lietuvos piliečių, kurie laukia ir darbo užmokesčio, kuris neišmokėtas už keletą mėnesių ir, taip sakant, šeimininkai pasiruošę tai padaryti. Tai norėčiau išgirsti atsakymą, ar jau žinote, kad pono V. Šeimano nėra, formalios priežasties nėra“, – teiravosi jis.

Vis tik I. Šimonytė paaiškino, kad Vyriausybė pastaruoju metu prašymų leisti išmokėti „Belorus“ darbuotojų atlyginimus negavo.

„Užsienio reikalų ministerija tarpininkavo pakankamai, tiek, kiek buvo prašymų leisti išmokėti darbo užmokestį. Darbo užmokestis buvo leidžiamas išmokėti, ir jūs žinote, kad tokie sprendimai buvo Užsienio reikalų ministerijos. Paskutiniu metu tokių prašymų tiesiog ministerijai nebuvo teikiama“, – sakė premjerė.

„Dėl kokios priežasties, aš atsakyti negaliu“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad „Swedbank“ gruodį įšaldė sanatorijos „Belorus” sąskaitas, Europos Sąjungai įvedus ribojamąsias priemones Baltarusijai.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA