REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Rugpjūčio 26 d. 11:24

Į Lietuvą ketvirtadienį iš Afganistano atskris paskutinis lėktuvas

Vilnius

LK nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


185850

Po poros valandų į Lietuvą turėtų atskristi paskutinis lėktuvas su lietuvių kariams talkinusiais vertėjais ir jų šeimų nariais.

Per dešimt dienų trukusią operaciją Lietuva iš viso perkels 176 žmones, ketvirtadienį pranešė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Anot jo, bus perkeltos 34 šeimos su 82 vaikais.

„Tai pirma ir unikali tokia operacija, kada Lietuvos kariai evakavo žmones iš krizės zonos“, – per spaudos konferenciją sakė Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Mindaugas Steponaičius.

Planuojama, kad dešimt Lietuvos karių ir vienas Užsienio reikalų ministerijos atstovas, kurie padėjo evakuotis vertėjų šeimoms, iš Afganistano išvyks ketvirtadienį.

Į Lietuvą jau atskraidinta pusantro šimto afganistaniečių. Jie laikinai apgyvendinti Raseinių rajono savivaldybėje.

Lietuva misiją Afganistane vykdė beveik 20 metų – 2002–2021 metais, ten tarnavo apie 5000 karių, jie dalyvavo JAV vadovaujamoje operacijoje „Tvirta taika“ bei vykdė dvi pagrindines NATO operacijas: Tarptautinės saugumo paramos pajėgos (2002–2014 metais) ir „Tvirta parama“ (2015–2021 metais).     

Afganistano kontrolę rugpjūčio viduryje, išvykstant paskutiniams JAV kariams, perėmė Talibanas, užėmęs sostinę Kabulą. Nuo to laiko išvykti iš Afganistano tapo sudėtinga.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA