REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2022 m. Birželio 3 d. 14:59

Grįžę iš užsienio džiaugiasi atsinaujinančiu Panevėžiu

Panevėžys

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


230955

Panevėžietė Justina Jelinskė dar moksleivė sėdėdama kirpėjo kėdėje stebėdavo jo darbą ir tikėjo, kad vieną dieną išsipildys svajonė tapti kirpėja. Išlaikiusi abitūros egzaminus tėvų prašoma įstojo į universitetą, tačiau supratusi, kad įstojo ne į tą specialybę, mokslų taip ir nebaigė.

Mergina išvyko padirbėti į Didžiąją Britaniją, vėliau Kaune baigė kirpėjo specialybę ir vėl išvyko į Didžiąją Britaniją patobulinti savo įgūdžių profesinėje srityje. Gimus dukroms kirpėjo žirkles teko pamiršti keletą metų, tačiau atėjus tinkamam laikui vėl grįžo prie širdžiai mielos veiklos. Mergina norėjo naujovių, todėl pradėjo domėtis barzdaskučių amatu. Taip J. Jelinskė mokslus baigė vienoje geriausių Didžiosios Britanijos barzdaskučių akademijų „Sid Sottung Academy“, mokėsi pas vieną geriausių pasaulio barzdaskučių. Po 10 metų praleistų svetur, panevėžietė su visa šeima nusprendė grįžti į savo gimtąjį miestą – Panevėžį – ir įgyvendinti savo svajonę atidaryti barzdaskučių saloną.

„Džiaugiuosi Justina ir visais, kurie priima sprendimą sugrįžti. Turime jau ne vieną sėkmės istoriją, kuomet iš užsienio į Panevėžį grįžę žmonės įgyvendina savo svajones. Net neabejoju, ateityje jų sugrįš dar daugiau. Panevėžys atsinaujina, keičiasi ir, žinoma, laukia grįžtančiųjų“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Prieš ketverius metus Panevėžio centre, Vasario 16-osios g. 3, duris atvėrusiame barzdaskučių salone „Alex Barber Shop“ vyrai gali ne tik stilingai apsikirpti, pasidailinti barzdas, bet ir atsipalaiduoti žaisdami „Play Station“, išgerti kavos, gaiviųjų gėrimų, įsigyti profesonalių kosmetikos priemonių plaukams. Veiklos ir idėjų nestokojančiai J. Justinai gimė idėja būtent Panevėžyje atidaryti barzdaskučių akademiją, kurioje būtų ruošiami barzdaskučiai meistrai. Kranto g. 36 įsikūrusi barzdaskučių akademija duris atvėrė šių metų kovą ir jau gegužę išleista pirmoji mokymų ciklą išklausiusi mokinių laida. Tai pirmoji Aukštaitijos regione barberius ruošianti akademija, tokių mūsų šalyje veikia vos keletas.

„Kai labai svajoji, viskas įmanoma ir įveikiama. Nors užsienyje jau buvome susikūrę visą gerbūvį, tačiau džiaugiuosi prieš kelerius metus priimtu sprendimu viską palikti ir su šeima grįžti į savo gimtąjį miestą Panevėžį. Džiaugiuosi čia kiekviena praleista diena. Miestas keičiasi, atsinaujina, čia puikiai sutvarkyta infrastruktūra, nėra didelių kamščių, eilių, norint patekti į ugdymo įstaigas. Be to, Panevėžys yra įsikūręs strategiškai patogioje vietoje. Iš čia vos per kelias valandas galima pasiekti ne tik didžiausius šalies miestus, bet ir kaimyninę Latviją“, – teigė J. Jelinskė.

Idėjų nestokojanti J. Jelinskė jau antrus metus bendradarbiauja su Rimanto Kaukėno fondu. Jau rytoj, birželio 3 d., 19 val. restorane „Riverside“ organizuojamas Rimanto Kaukėno paramos fondo koncertas, kurio metu surinktos lėšos atiteks onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Išsamesnę informaciją apie renginį rasite ČIA.

Jei esate kilę iš Panevėžio ir šiuo metu gyvenate užsienyje, kviečiame jungtis prie projekto „Globalus Panevėžys“, kuris skirtas suburti po pasaulį išsibarsčiusių panevėžiečių bendruomenę, palaikant su jais ryšius. Daugiau informacijos www.globalus.panevezys.lt.REDAKCIJA REKOMENDUOJA