REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 1 d. 15:47

Gimus kūdikiui, tėveliams – Mažeikių rajono savivaldybės dovana ir išmoka

Mažeikiai

Mažeikių r. savivaldybės nuotr.

EtapliusŠaltinis: Mažeikių rajono savivaldybė


293684

Mažeikių rajone gyvenančios šeimos, gimus kūdikiui, sulaukia Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) dėmesio ir paramos: tėveliams skiriama vienkartinė papildoma išmoka, dovanojama knygelė su Savivaldybės mero sveikinimu.

Savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje registruojant naujagimį tėveliams dovanojama knygelė „Mūsų vaikas“ su Savivaldybės mero sveikinimu ir parašu. Ši knygelė – kaip maža enciklopedija mamoms ir tėčiams, palengvinanti jų kasdienybę auginant, prižiūrint mažylį, parenkant jam maistą, kuriant palankias aplinkos sąlygas. Joje yra atsiminimų albumas, kuriame galima užrašyti kiekvieną svarbų mažylio gyvenimo įvykį bei iliustruoti nuotraukomis. Ši knygelė dovanojama nuo 2016 m.

Kita dovana – papildoma 2,5 bazinės socialinės išmokos dydžio vienkartinė pašalpa, šiuo metu siekianti 137,50 Eur. Savivaldybės tarybos sprendimu, ji skiriama nuo 2022 m. pavasario.

Norint gauti išmoką, vaiko tėvų (asmens, vieno auginančio vaikus) gyvenamoji vieta turi būti deklaruota Mažeikių rajono savivaldybėje ne mažiau kaip 12 mėnesių iki vaiko gimimo, o vaikas, dėl kurio gimimo kreipiamasi, gimęs Lietuvos Respublikoje ir dėl pašalpos buvo kreiptasi ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo vaiko gimimo dienos. Pareiškėjui pateikus prašymą gauti vienkartinę išmoką vaikui, kurią skiria valstybė, Savivaldybei atskiro prašymo teikti nereikia. 2023 m. rajone tokia pašalpa skirta 164 šeimoms, kone 21 tūkst. Eur.

Praėjusiais metais Savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruotas 401 naujagimis – 198 berniukai ir 203 mergaitės. 2022 m. – 425 – 217 berniukų ir 208 mergaitės. Iš jų užsienyje gimė atitinkamai 67 ir 74.REDAKCIJA REKOMENDUOJA