REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Rugpjūčio 4 d. 18:56

Gasčiūnuose – respublikinis romansų vakaras

Joniškis

Gasčiūnuose – respublikinis romansų vakaras. Nuotr. G. Andrašiūno.

Erika ŠivickaitėŠaltinis: Etaplius.lt


183700

Gasčiūnų kaimo bendruomenės Amatų centro lauko estradoje skambėjo romansai, kuriuos klausytojams dovanojo kolektyvai ir atlikėjai iš Panevėžio, Pakruojo, Radviliškio, Raseinių, Šiaulių, Joniškio rajonų. Koncertuoti atvykusius sveikino Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius.

Gausiausiai į šventę susirinko, žinoma, Joniškio rajono kolektyvai: Kirnaičių folkloro kolektyvas ,,Klėčia“ (vad. G. Andrašiūnas), Jakiškių vokalinis ansamblis ,,Ramulė“ (vad. G. Stubaila), Skaistgirio solistai (vad. B. Dauginytė), Žagarės kultūros centro šeimyninis Sandros ir Alfonso Giedrų duetas, Joniškio moterų asociacijos ansambliai ,,Gaiva“ (vad. F. Bondarevas) ir ,,Lelija“ (vad. A. Tamošiūnienė), Joniškio kultūros centro romansų grupė ,,Ašalia“ (vad. R. Kipšaitė-Balčiūnienė), Rudiškių ansamblis ,,Rudbala“ (vad. E. Karnišauskienė, I. Buožiuvienė), Gataučių vokalinis ansamblis (vad. J. Malinauskaitė). Šventę papuošė ir G. Jarmoškienės vadovaujamas šokių kolektyvas ,,Giedruma“. Stilingai ir skoningai pasipuošę rajono senjorai šokių aikštelėje sukosi pramoginių šokių ritmais. Jų pasirodymas sulaukė didelio publikos palaikymo.

Kiekvienas kolektyvas, pasirodęs scenoje, atliko po keletą muzikinių kūrinių, taip tarsi išdainuodamas jautriausias širdies istorijas. Šventėje pasirodė ir broliai akordeonistai Ervinas bei Adrijus Balčiūnai.  Renginio metu buvo galima pasigrožėti Meškuičių miestelio gyventojos Dalijos Berutos Ulinskienės karantino metu sukurtais rankdarbiais. Moteris sakė, kad siekdama neišmesti senų daiktų, juos kūrybingai apipavidalino ir suteikė antrą gyvenimą. Tušti grietinės kibirėliai tapo papuošalų dėžutėmis ar indais, skirtais svogūnams sudėti. Batų tepalo dėžutė tapo moteriškų papuošalų dėžute.

Tradicinį respublikinį romansą vakarą ,,Neskambink, miela sese“ jau keletą metų iš eilės organizuoja Joniškio kultūros centro Kirnaičių ir Jakiškių skyrių renginių režisierius Gediminas Andrašiūnas ir Gasčiūnų kaimo bendruomenė. Šį kartą G. Andrašiūnas buvo ne tik renginio organizatorius, bet ir jo vedėjas. Jam scenoje talkino dukra Kamilė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA