REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2021 m. Liepos 17 d. 11:18

Garliavos bažnyčios šventoriuje žaliuoja ir žydi biblinių augalų sodelis

Kaunas

Tarp Biblijoje minimų augalų rūšių – rožės. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


181990

Anksčiau su augalais išsitekdavęs savuosiuose plotuose, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas simboliškai prasiplėtė ir į Kauno rajoną, Garliavos Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje įkurdinęs Biblinių augalų sodelį. Sodo specialistų pastangomis ir iniciatyva čia pastaruosius keletą metų buvo sodinami ir komponuojami įvairūs daugiamečiai Biblijoje minimi augalai.

„Mūsų draugystė, galima sakyti, buvo nulemta istoriškai: didikas Jozefas Godlevskis įkūrė ne tik Aukštosios Fredos dvarą, kurio sodybos teritorijoje dabar veikia VDU Botanikos sodas, bet ir fundavo šios bažnyčios pastatymą bei prisidėjo prie pačios Garliavos įsikūrimo. Tad mums istoriškai lemta draugauti, ir džiugu, kad ta draugystė nėra formali, bet einanti iš širdies. Todėl matome to rezultatą – Biblijos augalus šiame šventoriuje, kurie jį ne tik puošia, bet ir suteikia papildomų prasmių ir gilesnio Šventojo rašto pajautimo“, – sakė VDU Botanikos sodo direktorius dr. Nerijus Jurkonis, šią vasarą surengtoje simbolinėje Biblinių augalų sodelio atidarymo šventėje. Jis priminė dar vieną įdomią paralelę: po dvejų metų sutampančius jubiliejus – J. Godlevskio 250-ųjų gimimo metinių, o VDU Botanikos sodo – veiklos šimtmečio, tikėdamasis, kad tai taip pat leis suorganizuoti ne vieną bendrą renginį, skirtą VDU Botanikos sodo ir Garliavos bendruomenėms.

VDU botanikos sodo pranešime teigiama, kad Biblinių augalų sodelyje, išsidėsčiusiame aplink visą bažnyčią, per keletą metų buvo susodinta keliasdešimt įvairių Biblijoje minimų augalų rūšių: nuo rožių, gebenių ar akantų iki diemedžių, vynuogės, lazdyno ar prie šventoriaus vartų besistiepiančios rojinės obels. Sodelio atidarymą papuošė ilgametės VDU Botanikos sodo darbuotojos dr. Juditos Varkulevičienės ekskursija ir pasakojimas apie bažnyčios šventoriuje augančius biblinius augalus.

Bažnyčios klebonas kunigas Gintaras Urbštas dėkingas visiems, padėjusiems sukurti Biblinių augalų sodą, suteikiantį galimybę ne tik gėrėtis estetiškai sutvarkytu Dievo namų kiemu, bet ir atkreipti dėmesį į augalus, paminėtus tikintiesiems brangioje knygoje – Šventajame rašte. „ Dievas dažnai kalba apie žmogaus santykį su Aukščiausiuoju, pasinaudodamas palyginimais su augalais. Žvelgdami į augmeniją, galime jausti sąsają su savo pašaukimu būti krikščioniu, Dievo vaiku. Per juos, augalus, Viešpats rodo mums savo meilę ir gerumą“, – sakė kunigas.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA