REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Lapkričio 19 d. 14:57

„Galvės vario banga“ pateko į Lietuvos rekordų knygą

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


154957

Džiugi žinia pasiekė Trakus – 2020 metų Lietuvos kultūros sostinę. Vienas iš įspūdingiausių šių metų renginių –  „Galvės vario banga“, skirtas 610-ųjų Žalgirio mūšio metinėms, pateko į Lietuvos rekordų knygą.

Šis kvapą gniaužiantis reginys vyko vasarą, tačiau pagal reikalavimus, atlikus tam tikras procedūras, įregistruotas dabar.

Liepos 12-ąją Galvės ežere vykęs jungtinių pučiamųjų orkestrų pajėgų pasirodymas buvo įregistruotas kaip didžiausias ant vandens orkestras. Minint iškilią datą, Galvės ežere priešais pilį  mindami vandens dviračius koncertavo beveik šimtas Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“, Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų instrumentų orkestro, vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro „Jovaras“ ir Rūdiškių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro „Valery Brass“ muzikantų.

Orkestrų muzikantai vandens dviračiais iš skirtingų ežero pusių suplaukė ties apžvalgos aikštele priešais Trakų Salos pilį. Muzikantai dėvėjo Lietuvos vėliavos spalvų kepuraites ir išsirikiavę keliomis eilėmis sudarė simbolinę vėliavą. Žalgirio pergalei skirtus kūrinius iš katerio dirigavo „Trimito“ vyriausiasis dirigentas Ugnius Vaiginis ir VRM reprezentacinio orkestro dirigentas Rokas Podelis. Šio neįprasto koncerto gausiai susirinkusi publika klausėsi ne tik nuo kranto, bet ir pačiame Galvės ežere. Aplodismentų negailėjo ir vandens dviračiais, valtimis, jachtomis ežere plaukę klausytojai, iš kurių kai kurie pagal muzikos ritmus net bandė šokti.

„Džiaugiamės, kad „Galvės vario banga“ ne tik sukėlė galingą gerų emocijų bangą,  pasididžiavimą savo kraštu, jo kultūra, istorija. Trakų vardas nuskambėjo ir Lietuvos rekordų knygoje ! Tikiuosi, ši banga ateityje užlies su dar didesne jėga“, – sakė šio renginio organizatorius Trakų rajono Rūdiškių muzikos mokyklos direktorius Aringas Šumskas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA