PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2021 m. Gegužės 11 d. 15:51

G. Titenis: apie trofėjų spintą ir gražiausias Anykščių vietas

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


174695

Nenumaldomai artėjant Tokijo vasaros olimpinėms žaidynėms Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kviečia iš arčiau susipažinti su jose dalyvausiančiais LTeam sportininkais.

Sportininkas: Giedrius Titenis

Amžius: 31 metai (1989-07-21)

Gimtasis miestas: Anykščiai

Sporto šaka: Plaukimas

Olimpiniai pasiekimai: 2008 m. Pekino olimpinės žaidynės (100 m krūtine – 12 vieta); 2012 m. Londono olimpinės žaidynės (100 m krūtine – 8 vieta; 200 m krūtine – 11 vieta); 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės (100 m krūtine – 10 vieta; 200 m krūtine – 22 vieta; Mišri estafetė 4×100 m – 14 vieta).

Įdomus karjeros faktas: Giedriui priklauso Lietuvos rekordai visose plaukimo krūtine distancijose (50, 100 ir 200 m) tiek trumpajame (25 m), tiek olimpiniame (50 m) baseinuose.

– Įsimintiniausias karjeros pasiekimas?

– Tikriausiai tai būtų 2009 metų pasaulio čempionatas, kuriame iškovojau bronzos medalį. Tai buvo mano pirmas medalis suaugusių čempionatuose ir labiausiai įsiminė.

– Kur saugote savo apdovanojimus?

– Šiuo metu jie sudėti į kepurę, o pastaroji yra mano spintoje. Ten laikau svarbiausius apdovanojimus, bet ji jau beveik pilna. Kitus prizus nuvežu į gimtuosius namus pas mamą. Ten palėpėje yra dėžė su mano apdovanojimais.

– Kuriam žmogui pirmiausia skambintumėte laimėjęs medalį?

– Skambinu žmonai, nes tai yra artimiausias man žmogus. Skambinu jai tiek po pergalių, tiek po pralaimėjimų.

– Ar turite kokį nors ritualą prieš varžybas?

– Kažkokių konkrečių ritualų neturiu, bet būna visokių prisigalvojimų. Pavyzdžiui, kartais būna, kad dėlioju dėlionę ir jei pavyksta ją rekordiškai greitai sustatyti, tai tikiu, kad ir varžybose pasiseks.

– Kokia jūsų mėgstamiausia sporto šaka po pagrindinės?

– Žinoma, kad krepšinis, nes ši sporto šaka visiems lietuviams įaugusi į kraują.

– Kokiu hobiu užsiimate nuo sporto laisvu laiku?

– Atrodo, kad hobių turiu daug, bet tuo pačiu ir nei vieno. Laiko turiu ne per daugiausiai. Manau, kad didžiausi hobiai yra automobiliai ir motociklai. Domiuosi jais, turiu tam tikrus projektus pasiruošęs, bet dar nebuvo laiko jų įgyvendinti.

– Ar namuose turite augintinių?

– Turiu šunį, Labradoro retriverį. Visada norėjau šuns, visada augau su šunimi. Dabartiniam šuniui jau 11 metų, tai jau tikras senolis.

– Jei galėtumėte išbandyti bet kokią pasaulyje profesiją, kokia ji būtų?

– Jų būtų milijonas. Aš labai greitai užsidegu ir noriu išbandyti viską – nuo kareivio iki lobio ieškotojo.

– Kokią savo gimtojo miesto vietą rekomenduotumėte aplankyti?

– Medžių lajų taką. Tai populiari vieta, kur daug kas jau yra buvęs, bet vieta tikrai graži. Ir, žinoma, Anykščių šilelis. Visa jo krantinė, miškelis. Visada smagu ten pasivaikščioti su šunimi.

– Su kokia Lietuvos ar užsienio asmenybe norėtumėte susipažinti?

– Daug jų yra ir negalėčiau vieno išskirti. Jei iš Lietuvos įžymybių, tai norėčiau papietauti ir su Dalia Grybauskaite, ir su Valdu Adamkumi, ir su Marijonu Mikutavičiumi. Yra milijonai žmonių, kurių nepažįstų, bet tikrai norėčiau susipažinti.