REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Gegužės 1 d. 11:51

G. Paluckas Vyriausybei siūlo svarstyti 4 darbo dienų savaitę

Vilnius

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


128505

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad Vyriausybė turėtų įteisinti 4 dienų darbo savaitę tų profesijų atstovams, kurie darbe patiria daug įtampos, pavyzdžiui, socialiniams darbuotojams ir slaugytojams.

„Darbo krūvis socialiniams darbuotojams, slaugytojams yra milžiniškas, o jų algos ir darbuotojų skaičius nepakankami nei keliamoms užduotims, nei visuomenės poreikiams. Vyriausybė turėtų užsiiminėti ne vien proginiais dalykais, bet ir ilgalaikiais. Jeigu nuspręstume, kad šioms darbuotojų kategorijoms pereiti prie 4 dienų darbo savaitės, būtų vien pliusai“, – sako G. Paluckas.

Socialdemokratų pirmininko teigimu, iš tokios pertvarkos daugiausiai laimėtų visuomenė.

„Iš dangaus Lietuvoje neatsiras nei daugiau slaugytojų, nei socialinių darbuotojų, o jų labai trūksta. Socialinių paslaugų poreikis visuomenėje yra milžiniškas. 80-90 proc. ligonių ar neįgaliųjų slauga užsiima pačios šeimos, dažniausiai – moterys. Ir visos šios problemos gali būti sprendžiamos per valstybinį užsakymą, per skiriamas didesnes lėšas, didinant etatų skaičių ir saugant tuos darbuotojus nuo perdegimo“, – teigia G. Paluckas.

ELTA primena, kad Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė Gegužės 1-osios proga kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir ministrą pirmininką Saulių Skvernelį.

Profsąjunga teigia, kad koronaviruso pandemija parodė didžiausias opas Lietuvos darbo sektoriuje. Pasak K. Krupavičienės, vieni žmonės pandemijos metu dirbo be apsauginių priemonių, o kiti dirbo didžiulius viršvalandžius be papildomo apmokėjimo.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA