REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Gegužės 18 d. 09:50

G. Paluckas Prezidentės pareiškimą įvertino kaip „hiperreakciją“

Lietuva

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


38267

Prezidentės žodžius, kad Seimo nariai, kurie yra susiję su stambiuoju verslu, turi pagalvoti, ar likti Seime, Socialdemokratų partijos pirmininkas (LSDP) Gintautas Paluckas įvertino kaip „hiperreakciją“.

Pasak politiko, draudimai, neleidžiantys verslininkams tapti Seimo nariais, kvepia senais laikais, kai buvo įvairūs turto ar lyties cenzai.

„Mes prie šito grįžti negalime, nes būtų diskriminuojama viena visuomenės grupė“, - Prezidentės raginimą politikams interpretavo G. Paluckas ir pridūrė, kad verslo demonizuoti negalima.

Socialdemokratas pabrėžė, kad politikai patys privalo viešai atskirti verslo ir politikos ryšius, ir kritikavo „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį, kuris, pasak G. Palucko, kol kas viešai neatskleidžia visos informacijos ir visų galimų interesų konfliktų.

„Politikai turi pademonstruoti savo sąmoningumą ir išvengti galimų iniciatyvų, kurias dabar ir parodė Prezidentė. Tai žalinga ir demokratijai, ir politinei sistemai apskritai“, - apibendrino G. Paluckas.

Antradienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė, komentuodama „MG Baltic“ politinės korupcijos skandalą, sakė, kad Seimo narių sąsajos su stambiuoju verslu kelia nerimą.

„Matome Seimo narius, kurie vykdo verslą ar atvirai, ar užslėptai, o tai jau yra galimai Konstitucijos pažeidimas. Ir todėl, manau, kad visa ši istorija taip pat tiesiogiai liečia ir dalį kai kurios valdančiosios daugumos atstovų, kurie turi labai rimtai pagalvoti, ar likti Seime“, - antradienį „Žinių radijui “ kalbėjo D. Grybauskaitė.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA