REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Sausio 11 d. 11:31

G. Paluckas apie vakcinaciją: galingi ir įtakingi nejaučia jokių suvaržymų

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


161283

Opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkas Seimo narys  Gintautas Paluckas sako, kad vakcinacijos procesą lydintys skandalai, kai paskiepijami teisės į tai neturintys žmonės, liudija Lietuvoje klestinčią atskirtį ir nelygybę.

„Skiepijimas yra tik baisi nelygybės grimasa. Kaip matome, žmonės, kurie turtingi, galingi ir įtakingi, nusibeldžia į  šalies pakraščius, kur ir taip likusios vakcinų nuograužos, ir čia sugeba pasiskiepyti. Nes, pasirodo, yra lygesni už lygesnius. Tai – baisi visuomenės yda, ir tai yra korupcijos apraiška“, - sako G. Paluckas.

„Galingi ir įtakingi nejaučia jokių suvaržymų ir gali gauti vakciną bet kur. Jie tiesiai šviesiai sako: „Jei reikės, mes gausim“. Tai yra pats bjauriausias dalykas, kurio neišgaudys jokia teisėsauga, nes ji taip pat bijo liesti didelius ir galingus“, - priduria G. Paluckas.

Pasak Socialdemokratų partijos pirmininko, karantino sąlygos atskleidė, kad Lietuvoje ir toliau vyrauja nelygybė.

„Ji yra neišpasakyto masto. Mes įpratę ją matyti tik kalbant apie algas, tačiau per karantiną pamatėme, kad didieji verslai, stiprūs ir įtakingi asmenys ir jų grupės, gali nesunkiai prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų, jiems padedama labiau. Tuo metu silpnesnieji visuomenės nariai arba tie, kuriems mažiau sekasi, yra pasodinami ant išmokų ar labdaros“, - vertina G. Paluckas.

LSDP pirmininkas taip pat įvertino sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sprendimą pavesti kontroliuoti skiepijimo vakcina procesą savivaldybių administracijų direktoriams.

„Tai panašu į oro stumdymą. Viskas yra kur kas paprasčiau. Kiekvienas skiepas gula į elektroninę ligos istoriją. Taigi, ir ministerija, ir Vyriausybė gali nesunkiai sulyginti sąrašus, kurie turi būti skiepijami su tais, kurie yra paskiepyti. Laukti, kad kas nors informuos, nereikia, duomenys yra visiems po akimis“, - komentuoja G. Paluckas.

Kaip primena ELTA, prezidento patarėjas, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte bei sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu teigė, kad pasirodžius skandalingoms istorijoms, kad be eilės buvo skiepijami asmenys nuo COVID-19, vakcinavimo prioritetų kontrolė turi būti stipresnė.

„Centralizuota atitikties sistema, tikrinant, kaip vyksta vakcinavimas, ar nepažeidinėjami eiliškumo principai, duotų didesnę kontrolę. Tačiau kartu tai kainuotų laiko, todėl reikia atrasti atitinkamą balansą“, – sakė S. Krėpšta.

Prezidentūros teigimu, gerai, kad SAM vakar ėmėsi žingsnių vakcinavimo kontrolei užtikrinti, tačiau jų nepakanka. Pasak S. Krėpštos, vakcinavimo kontrolės mechanizmai turi būti daug stipresni.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA