REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 21 d. 13:29

G. Nausėda kreipėsi į ukrainiečius: padarysime viską, kad padėtume įstoti į ES

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


284110

Ukrainai minint 10-ąsias Maidano metines, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Ukrainos žmonės ir pabrėžė, kad Lietuva padarys viską, kad padėtų Kyjivui įstoti į Europos Sąjungą (ES).

„Nepaisant žiauraus Rusijos agresijos karo, Ukraina vis labiau artėja prie Europos. Stojimo į ES derybų pradžia gruodžio mėnesį yra dar vienas svarbus etapas. Lietuvos žmonės jūsų lauks. Mes jus palaikysime ir padarysime viską, kad padėtume jums įstoti į Europos Sąjungą ir NATO“, – teigė šalies vadovas.

Jis savo kreipimesi akcentavo, kad prieš 10 metų „pakilę apginti savo europinio pasirinkimo, susivieniję vardan teisingumo, laisvės ir demokratijos“, ukrainiečiai įrodė, jog yra nesustabdoma jėga.

Maidano protestai kilo 2013 metų pabaigoje, kai tuometis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius atsisakė asociacijos susitarimo su ES. Vėliau kilo karas su prorusiškais Rytų Ukrainos separatistais, o Rusija aneksavo Krymą. Galiausiai Kremlius 2022-ųjų vasarį surengė plataus masto invaziją į šalį.

Europos Komisija anksčiau šį mėnesį rekomendavo ES narėms pradėti oficialias derybas dėl narystės su Ukraina ir Moldova ir pasiūlė suteikti Sakartvelui kandidatės statusą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA