REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 3 d. 13:30

G. Landsbergis: visi Rusijos bankai turi būti atjungti nuo SWIFT

Vilnius

Eltos nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


207195

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais bei Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretore Elizabeth Truss sutarė dėl pagrindinių krypčių, siekiant pažaboti Rusijos karinę agresiją bei padėti besiginančiai Ukrainai. Pasak G. Landsbergio, Vakarai turi padaryti viską, kad Ukrainą pasiektų tiek politinė, tiek finansinė, tiek ginkluota pagalba, kurios šiandien reikia Ukrainai.

„Turime siekti, kad visi bankai Rusijoje būtų atjungti nuo SWIFT, turime išdrįsti pradėti kalbėti ir atsisakyti energetinių resursų importo į Europą iš Rusijos. Lygiai taip pat turime nepamiršti, kad Baltarusija yra taip pat šios agresijos prieš Ukrainą dalyvė. Reikia veikti ne tik per politinį atgrasymą, bet, kad tai būtų aiškus gynybinis atsakas, jeigu tokio reikėtų“, – ketvirtadienį Užsienio reikalų ministerijoje žurnalistams teigė G. Landsbergis.

ELTA primena, kad trečiadienį ES iš pasaulinio SWIFT tinklo pašalino septynis Rusijos bankus: antrą pagal dydį Rusijos skolintoją VTB Bank, taip pat Bank Otkritie, Novikombank, Promsviazbank, Rossija Bank, Sovcombank ir VEB (Vnešekonombank), teigiama oficialiame ES leidinyje.

Tačiau sąraše neįvardyti du pagrindiniai Rusijos bankai – „Sberbank“ ir „Gazprombank“, kurie buvo palikti prijungti prie SWIFT, kad ES šalys galėtų atsiskaityti už Rusijos tiekiamas dujas ir naftą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA