REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 15 d. 16:32

G. Landsbergis vieši Ukrainoje, susitiko su užsienio reikalų ministru

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


209016

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį lankosi Rusijos užpultoje Ukrainoje, kur susitiko su šios šalies kolega Dmytro Kuleba.

Jis antradienį po pietų tviteryje pasidalijo nuotrauka su Lietuvos diplomatijos vadovu.

„Pirmas užsienio reikalų ministro vizitas Ukrainoje nuo invazijos pradžios. Lietuva tvirtai remia Ukrainą, taip pat – Europos Sąjungos, NATO kontekste“, – rašė Ukrainos užsienio reikalų ministras.

„Dirbame, kad pagreitintume Ukrainos prisijungimą prie Europos Sąjungos. Rusija turi atsakyti už savo nusikaltimus“, – teigė jis.

Gabrielius Landsbergis vėliau tviteryje teigė, kad Europos Sąjungos šalys turi rimtai pažiūrėti į Ukrainos narystę Bendrijoje ir pagalbą karo niokojamai šaliai.

„Kalbėjome apie vykstančią deputinizaciją. Reikia daryti daugiau. Į Ukrainos prašymą dėl narystės Europos Sąjungoje reikia žiūrėti rimtai – kaip ir į pagalbą Ukrainai“, – rašė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Ukraina kovoja visomis išgalėmis, mūsų pagalba irgi turi būti tokia“, – pridūrė jis.

Apie G. Landsbergio kelionę į Kyjivą anksčiau antradienį BNS patvirtino šaltiniai.

Kremliaus pajėgos vasario pabaigoje įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo plataus masto karą. Vakarai į tai atsakė sankcijomis Rusijai ir įvairia parama Ukrainai, įskaitant ir karinę.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA