REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Rugpjūčio 31 d. 19:14

G. Landsbergis: po ES sprendimų Baltijos šalys ir Lenkija sieks pačios riboti rusų srautą

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Ignas JačauskasŠaltinis: BNS


244546

Europos Sąjungai (ES) apsisprendus stabdyti susitarimą, lengvinantį vizų išdavimą Rusijos piliečiams, Baltijos šalys su Lenkija sieks atskirų sprendimų reikšmingai riboti rusų turistų srautus, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Jis pabrėžė, jog diskusijų neformaliame ES diplomatijos vadovų susitikime Prahoje „pavyko įtikinti visas ES šalis, kad milijonai Šengeno vizas turinčių Rusijos piliečių yra problema ne tik su Rusija besiribojančioms šalims, bet ir ES regioniniam saugumui“.

„Kartu su Estija, Latvija, Lenkija per artimiausias savaites sieksime atrasti sprendimus, kurie leis reikšmingai apriboti Rusijos turistų srautus", – Užsienio reikalų ministerijos pranešime trečiadienį teigė G. Landsbergis.

ES šalių užsienio reikalų ministrai trečiadienį sutarė sustabdyti 2007 metų susitarimo, kuriuo rusams palengvinamas kelias prašyti vizų kelionėms į bloką, galiojimą.

Ši priemonė nereiškia oficialaus turizmo vizų draudimo, kurį ragino paskelbti kai kurios ES priklausančios Rusijos kaimynės, įskaitant Lietuvą.

Pasak ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio (Žozepo Borelio), vizų gavimo procesas rusams taps „sudėtingesnis ir ilgesnis“.

Kalbėdamas apie situaciją laikinai Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose, G. Landsbergis pabrėžė, kad Kremlius bando įtvirtinti šių teritorijų kontrolę, taikydamas jau įprastas Rusijos okupacijos schemas: sukuriamos marionetinės administracijos, keičiami pilietybės įstatymai ir pasai, vykdomi priverstiniai trėmimai.

„Rusijos laikinai kontroliuojamos teritorijos neturėtų tapti dar viena nebaudžiamumo zona. Turime būti pasirengę greitai reaguoti ir reikalauti, kad tarptautinės organizacijos turėtų teisę patekti į šias teritorijas, siekiant užtikrinti tarptautinės teisės laikymąsi ir išvengti branduolinės nelaimės Zaporižės atominėje elektrinėje“, – sakė ministras.REDAKCIJA REKOMENDUOJA