REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 3 d. 12:04

G. Landsbergis: Kinija prieš Lietuvą pradėjo diplomatinę prievartą

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


290944

Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis sako, kad sumažinęs ekonominį spaudimą Pekinas prieš Vilnių pradėjo diplomatinę prievartą.

Šią problemą jis žadėjo iškelti per šiuo metu Briuselyje vykstantį neformalų Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikimą.

„Šiandien per mūsų susitikimą turėsiu galimybę iškelti dar vieną klausimą – naują Kinijos prievartos prieš Lietuvą puslapį. Beveik dvejus metus kentėme prekybos apribojimus, ekonominį spaudimą, dabar situacija geresnė“, – žurnalistams Briuselyje šeštadienį sakė G. Landsbergis.

„Deja, atsivėrė naujas frontas, mes jį vadiname diplomatine prievarta. Lietuva negali veikti Pekine, nes Kinija vienašališkai sumažino diplomatinių santykių su mūsų šalimi lygį, taip apribodama abiejų šalių keliones ir visas diplomatines operacijas. Apie tai norėčiau informuoti čia esančius kolegas per šį susitikimą“, – pridūrė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Sausio pabaigoje G. Landsbergis patvirtino, kad Kinijos atstovybė nuo sausio 24-os dienos sustabdė vizų išdavimą Lietuvos piliečiams. Ministras tuomet teigė nežinantis nei priežasčių, nei laikotarpio, kuriam stabdomas šių kelionės dokumentų išdavimas.

Pernai lapkritį Lietuvos diplomatijos vadovas žurnalistams teigė, kad Vilniaus ir Pekino pareigūnai kalbasi apie diplomatinių santykių normalizavimą.

Kinija 2021 metais pažemino diplomatinį atstovavimą santykiuose su Lietuva ir ėmėsi prekybos ribojimų po to, kai Lietuva leido Taivanui atidaryti atstovybę šios salos vardu.

Pekinas tai palaikė Lietuvos parama Taivanui veikti kaip nepriklausomai valstybei, jis taip pat apribojo santykius su Vilniumi ir blokavo Lietuvos eksportą bei importą.

Dėl to Briuselis 2022 metų pradžioje kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO). Sulaukusi Europos Komisijos (EK) kreipimosi, organizacijos arbitrų kolegija sausio pabaigoje laikinai sustabdė dėl Kinijos taikytų prekybos ribojimų Lietuvai nagrinėjimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA