REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 23 d. 10:31

G. Jakštas nesutinka su prezidento kritika: vienaip kalba su rinkėjais, kitaip – reikšdamas savo poziciją

Lietuva

Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA


295854

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas tikina, kad prezidentas Gitanas Nausėda yra nenuoseklus vertindamas situaciją dėl vienuoliktokų tarpinių patikrinimų. Anot jo, šalies vadovas vienaip kalba su potencialiais rinkėjais, o kitaip – reikšdamas savo, kaip prezidento poziciją.

„Suprantame, matyt, prezidentas vienaip pasisako savaitgalį kalbėdamas su rinkėjais, kitaip pasisako darbo dieną pareikšdamas (savo, kaip – ELTA) prezidento poziciją. Gal čia irgi galime skirti, viena yra kandidato į prezidentus pozicija kalbant su rinkėjais, kai norima pasakyti labiau tai, ką ta publika nori girdėti. O kita yra kaip prezidento pozicija, kurią girdėjome paskui savaitės pradžioje“, – laidoje „ELTA kampas“ svarstė G. Jakštas.

Kaip skelbta anksčiau, praėjusį šeštadienį teigęs, kad suklydo skirdamas G. Jakštą ministru, pirmadienį šalies vadovas tikino, jog problemas dėl vienuoliktokų tarpinių patikrinimų reikia spręsti subtiliai. G. Nausėda pridūrė, jog vargu, ar naujas ministras „įgyvendintų kažkokius stebuklus“.

Savo ruožtu pats G. Jakštas sako, jog dar praėjusią savaitę premjerei Ingridai Šimonytei įteikęs atsistatydinimo raštą norėjo sudaryti galimybę pasirinkti, kaip spręsti dėl tarpinių patikrinimų kilusį ažiotažą.

Anot G. Jakšto, jei premjerė pritartų atsistatydinimui, jis nesilaikytų posto įsikibęs. Visgi, ministro nuomone, jo pasitraukimas įpusėjus tarpiniams patikrinimams didesnio chaoso nesukeltų, mat švietimo sistema nesilaiko tik ant vieno žmogaus.

„Galbūt keltų komunikacinį chaosą, visi gali turėti savo nuomones, kelti įvairias hipotezes, tai tą chaosą galima sukurti. Kartu suprantame ir, kad aš, vienas žmogus, nesu visa švietimo sistema. Jeigu ant vieno žmogaus laikytųsi sistema, tai ji būtų pasmerkta pražūti“, – kalbėjo G. Jakštas.

„Nemanau, kad kažkas drastiško nutiktų. Tą situaciją visi bandytų išnaudoti savaip, pateikiant tokiais kampais, kad jiems būtų naudingiau, bet kažkokios tragedijos iš to nematyčiau“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad prasidėjus tarpiniams patikrinimams kilo pasipiktinimo banga dėl netinkamai parengtų užduočių. Reaguodamas į kritiką, G. Jakštas pavedė atlikti ekspertinius vertinimus dėl matematikos ir fizikos žinių patikrinimų.

Visgi, ŠMSM vadovybei paskelbus, kad nebus atsitraukta nuo nepasitenkinimą sukėlusių moksleivių tarpinių patikrinimų, Seimo opozicijos atstovai ėmė svarstyti apie interpeliaciją G. Jakštui. Nepasitenkinimą ministro darbu išreiškė ir prezidentas Gitanas Nausėda, pareiškęs, jog padarė klaidą, paskirdamas jį į šias pareigas.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė praėjusią savaitę gavusi G. Jakšto atsistatydinimo raštą, tačiau jo netenkinusi.

Tarpiniuose vienuoliktokų patikrinimuose šiemet dalyvaus daugiau nei 26 tūkst. moksleivių. Jie bus vykdomi nuo kovo 5 dienos iki balandžio 5 dienos, išskyrus chemijos ir istorijos atsiskaitymus, kurie vyks gegužės 6 ir 7 dienomis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA