REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Rugpjūčio 23 d. 20:02

Filmų peržiūra Prisikėlimo aikštėje

Šiauliai

Viktorija JefremovaŠaltinis: Etaplius.lt


185435

Ramus Penktadienio vakaro praleidimas Prisikėlimo aikštėje – buvo galima prisijungti į filmų peržiūrą.

Penktadienį, rugpjūčio 20 d., nuo 19 val., ant Prisikėlimo aikštėje stovinčio stovo vyko „Emilija iš Laisvės alėjos“ (rež. Donatas Ulvydas, Lietuva, 2017 m.) ir „Nova Lithuania“ (rež. Karolis Kaupinis, Lietuva, 2020 m.) filmų transliacijos.

„Ir „Emilija iš Laisvės alėjos“, ir „Nova Lithuania“ filmai pasirinkti neatsitiktinai, mat pirmadienį Lietuvoje švenčiama Baltijos kelio diena, o šie lietuviški filmai kalba apie laisvę, pasiryžimą jos siekti,“ – pakomentavo Šiaulių kultūros centro komunikacijos skyriaus atstovai.

Abu filmai yra gerai įvertinti ir kritikų, ir žiūrovų bei yra laimėję ne vieną apdovanojimą: „Emilija iš Laisvės alėjos“ buvo nominuotas devyniose apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2017“ kategorijose, o prezidentas V. Adamkus režisieriui ir prodiuserei įteikė apdovanojimą „Laisva šalis“ už „laisvės idėjos puoselėjimą“; „Nova Lithuania“ filmas pasirodė daugiau nei 25 šalyse bei laimėjo „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą už geriausią režisieriaus darbą.

„Labai gera idėja rodyti filmus Prisikėlimo aikštėje, įdomus formatas. Smagu matyti, kad filmą pažiūrėti susirinko nemažai žmonių, ypač kadangi filmai tokia patriotiška tematika. Tikiuosi, kad išvysime ir daugiau seansų,“ – sakė vienas filmų žiūrovas Paulius. 

„Filmų kokybės nepalyginsi su amerikiečių kurtais filmais, tačiau žiūrėti vis tiek buvo įdomu, nes filmai paremti Lietuvos istorija. O pati idėja rodyti filmus Prisikėlimo aikštėje tikrai smagi, galėtų juos rodyti dažniau,“ – komentavo kita žiūrovė Rovena. 

Šią Vasarą filmus Prisikėlimo aikštėje buvo galima stebėti paskutinį kartą, mat daugiau filmų Rugpjūčio mėnesį rodyti neplanuojama. 

img-6227.jpegREDAKCIJA REKOMENDUOJA