REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Balandžio 13 d. 13:40

Festivalis „Resurrexit“ prasidėjo paramos koncertu Ukrainai

Šiauliai

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


212628

„Resurrexit“ lietuviškai reiškia „prisikėlė“. Jėzaus Kristaus prisikėlimą siejame su savo dvasios pakilimu ir atsinaujinimu, su pasirengimu statyti savo sieloje šviesos namus. Tik nuo mūsų dvasios būsenos priklauso mūsų požiūris į žmones, daiktus ir reiškinius. Kaip į pasaulį žvelgiame, tokį jį ir matome.

Neatsiejamas pavasario, Šventų Velykų, Prisikėlimo palydovas – jau trisdešimt devintą kartą Šiauliuose įvyksiantis festivalis „Resurrexit“ lauks išsiilgusiųjų naujų muzikinių atradimų ir nepamirštamų susitikimų. Ir vėl bursimės draugėn, pilna krūtine kvėpsime svaigų pavasario orą ir klausysimės nepakartojamų koncertų gyvai.

Šiemet festivalio programoje – 12 koncertų ir konferencija „Religinė muzika: menas, mokslas, praktika“.

Festivalio įžangos koncertas įvyko balandžio 12-ąją ir buvo skiriamas kovojančiai Ukrainai. Kamerinėje salėje „Polifonija“ klausytojai turėjo vienintelę progą Šiauliuose išgirsti pasaulyje pripažintus ir išskirtinėse salėse koncertuojančius atlikėjus - styginių orkestrą iš Kyjivo „Kyjivo solistai“ (meno vadovas Anatoli Vosylkovskii).

Balandžio 18 d. festivalio atidarymo koncerte Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčioje skambės J. Tavenerio „Apsauganti skraistė“ („The Protecting Veil“), sukurta 1988 m. Kompozitoriaus žodžiais, šiame kūrinyje jis norėjęs atskleisti didžiulę, neišmatuojamą Švč. Mergelės Marijos galią ir globą, kurios mums visiems dabar ypač reikia.

Teatro meno gerbėjams balandžio 19 d. kamerinėje salėje „Polifonija“ teatralizuota muzikinė programa „Dieviškasis Mikelandželas“, o balandžio 20 d. Šv.Jurgio bažnyčioje skambės stačiatikių muzika, atliekama vyrų choro „Logos“ (Latvija).

Belgijos žiniasklaidos ir muzikos kritikų išliaupsintas styginių instrumentų kvartetas „Alfama“ balandžio 21 d. grieš kamerinėje salėje „Polifonija“, o balandžio 22-ąją Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčioje skambės kroatų vargonininko Mario Perestegi ir trimitininko Dario Teskera „Angelų šokis“.

Balandžio 23 d. kamerinėje salėje „Polifonija“ dieną, 15 val. kartu su Kauno mišriu choru „Saluto“ bei solistais skambės „ Mišios tango ritmu“, o vakare vyks naujas muzikinis projektas „Skambančios Šiaulių bažnyčios“. Jame kiekvienoje bažnyčioje nuo 18 valandos skambės sakralinė chorinė muzika, atliekama geriausių Lietuvos chorų.

Festivalis tradiciškai baigsis per Atvelykį Švč.Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčioje didžiuliu koncertu, kuriame išgirsite lenkų kompozitoriaus Pawelo Łukaszewskio „Resurrectio“. Apie šį kūrinį rašoma: „Bažnyčia ir toliau patiria Kristaus mirtį ant kryžiaus ir Jo prisikėlimą. Tai yra Bažnyčios kasdienio gyvenimo esmė“. Šie popiežiaus Jono Pauliaus II žodžiai įprasminami Pawelo Łukaszewskio muzikinėje kūryboje. „Via Crucis“ (2000) ir jo tęsinys – „Resurrectio“ (2012) priskiriami reikšmingiausiems kompozitoriaus kūriniams, paliečiantiems kančios ir Velykų temas“.

Atverkime širdis šviesai ir geriems jausmams, auginkime juos, dalinkimės jais. Tegu mus vienija kultūra, menas ir tikėjimas!REDAKCIJA REKOMENDUOJA