REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 18 d. 17:36

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai susitarė įvesti naujas sankcijas Rusijai dėl A. Navalno mirties

Pasaulis

BNS/Fotobankas nuotr.

Viljama SudikienėŠaltinis: ELTA


295268

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai susitarė dėl naujų sankcijų Rusijai, reaguodami į opozicijos politiko Aleksejaus Navalno mirtį, pranešė ES diplomatai.

Pasak pareigūnų, sankcijos palies Rusijos teismų sistemoje dirbančius žmones. Daugiau informacijos tikimasi paskelbti artimiausiomis dienomis.

ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį per susitikimą Briuselyje siekė susitarti dėl naujų sankcijų Rusijai po A. Navalno mirties kalėjime vasarį ir Vladimiro Putino perrinkimo savaitgalį. „Rinkimai Rusijoje buvo be pasirinkimo“, – prieš susitikimą žurnalistams sakė Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock. „Šiandien įvesime sankcijas dėl A. Navalno mirties“, – pridūrė ji. Tą patį pareiškė ir ES užsienio reikalų vadovas Josepas Borrellis.

Latvijos užsienio reikalų ministras ir buvęs ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas ragino taikyti sankcijas ir Baltarusijai, padedančiai Maskvai kariauti prieš Ukrainą. „Baltarusija, kaip žinome, yra visiškai kontroliuojama Rusijos. Sankcijos, taikomos Rusijai, turėtų būti taikomos Baltarusijai“, – sakė K. Karinšas. Pasak jo, būtina, kad sankcijos neleistų eksportuoti mangano rūdos, naudojamos Rusijos ginklų pramonėje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA