REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 9 d. 17:36

Europos Parlamentas ragina griežčiau įgyvendinti ES sankcijas Rusijai

Pasaulis

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283082

Europos Parlamentas paragino griežčiau įgyvendinti Europos Sąjungos sankcijas Rusijai, kad būtų apribotos Maskvos galimybės jas apeiti.

Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai nuogąstauja dėl ES sankcijų Rusijai veiksmingumo mažėjimo bei dėl egzistuojančių spragų. Europarlamentarai sunerimę, kad Rusijai taikomų ES sankcijų, įskaitant sankcijas naftai, laikomasi itin prastai.

EP rezoliucijoje reiškiamas didelis susirūpinimas dėl tebevykstančios ES valstybių ir Rusijos prekybos, ypač karinei agresijai reikalingomis prekėmis, kurioms taikomos sankcijos, bei dėl pranešimų apie tai, kad Azerbaidžanas ir kitos šalys klastoja duomenis apie rusiškų dujų kilmę.

Europarlamentarai pažymi, kad dėl nuolatinio dujotiekiu tiekiamų dujų ir suskystintų gamtinių dujų (SGD) importo, taip pat dėl įvairių draudimų importuoti žalią naftą ir naftos produktus išimčių ES tebėra viena didžiausių Rusijos klienčių iškastinio kuro srityje.

EP neįpareigojamoje rezoliucijoje paragino ES lygmeniu stiprinti ir centralizuoti sankcijų įgyvendinimo priežiūrą ir sukurti sankcijų apėjimo prevencijos ir stebėsenos mechanizmą. Jie siūlo visiškai uždaryti ES rinką iškastiniam kurui iš Rusijos.

EP taip pat paragino ES ir jos valstybes rasti teisėtų būdų konfiskuoti įšaldytą Rusijos turtą ir jį panaudoti Ukrainos atstatymui bei Rusijos agresijos aukoms skirtoms kompensacijoms.REDAKCIJA REKOMENDUOJA