REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Vasario 17 d. 16:38

Europarlamentarai prašo ES šalių spausti TOK dėl rusų sportininkų

Pasaulis

Unsplash.com nuotr.

Miglė GiriŠaltinis: BNS


259483

Europarlamentarai pasmerkė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sprendimą ieškoti būdų, kaip leisti kai kuriems sportininkams iš Rusijos ir Baltarusijos dalyvauti 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Ketvirtadienį 444 balsais „už“, 26 „prieš“ ir 37 susilaikius priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas sako, kad leidimas jiems varžytis su neutralia vėliava „prieštarauja daugialypei šių šalių izoliacijai ir bus naudojamas abiejų režimų propagandos tikslais“.

TOK teigė, kad prieš Paryžiaus olimpiadą pašalinti Rusiją ir jos sąjungininkę Baltarusiją iš sporto varžybų būtų diskriminacinis sprendimas. Daugelio sporto šakų kvalifikaciniai etapai jau vyksta ir TOK nori, kad rusų ir baltarusių sportininkai varžytųsi neutraliai, be nacionalinių simbolių.

TOK prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas) ir pats TOK sulaukė didelio neigiamo atgarsio iš Ukrainos ir jos sąjungininkų, įskaitant Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio jam adresuotus komentarus.

Savo rezoliucijoje, skirtoje karo Ukrainoje metinėms, EP paragino 27 Europos Sąjungos šalis ir tarptautinę bendruomenę daryti spaudimą TOK, kad šis atšauktų savo sprendimą, „darantį gėdą tarptautiniam sporto pasauliui“.

Europarlamentarai taip pat paprašė valstybių narių rimtai apsvarstyti galimybę siųsti Ukrainai naikintuvų ir pareiškė, kad ES įšaldytas Rusijos turtas turėtų būti panaudotas Ukrainai atstatyti. Jie taip pat paprašė išplėsti sankcijas Maskvai ir pareikalavo, kad derybos dėl Ukrainos narystės ES prasidėtų šiais metais.REDAKCIJA REKOMENDUOJA