REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Sausio 15 d. 17:29

Etikos sargai nesiėmė ginti nuo P. Gražulio nukentėjusios STT reputacijos

Vilnius

Dainiaus Labučio nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


113718

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė nepradėti tyrimo dėl Seimo nario Petro Gražulio elgesio, kuris, anot Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT), paskleidė tikrovės neatitinkančią, STT reputaciją menkinančią informaciją apie šią instituciją.

Seimo narys P. Gražulis spaudos konferencijoje papasakojo apie tai, kad esą yra stebimas, sekamas ir tai galimai vykdo STT.

„Komisija priėmė sprendimą nepradėti tyrimo, nes mano, kad įrodyti, kas ten persekiojo, komisija neturi galimybių“, – Eltai sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Antanas Matulas.

Už tai, kad tyrimas nebūtų nepradėtas, trečiadienį balsavo 8 komisijos nariai, 2 buvo už tyrimo pradėjimą.

Seimo etikos sargai rekomendavo STT kreiptis į teismą, siekiant apginti savo teises ir reputaciją.

Seimo narys P. Gražulis pareiškė, kad yra persekiojamas, ir apie tai nutarė informuoti Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą.

„Mūsų demokratinėje valstybėje esu nuolat slaptai sekamas ir stebimas, įrašomi mano pokalbiai telefonu. Mano veiksmai yra filmuojami ir fotografuojami.(....) Jaučiuosi dar blogiau nei sovietiniais laikais – tuomet persekiojo okupantai, dabar savi“, – yra sakęs P. Gražulis, primena ELTA.

Pasak parlamentaro, šių metų sausio 6 dieną, nuo pat ankstyvo ryto, paskui jį visą dieną demonstratyviai važinėjo mikroautobusas. P. Gražulis policijai papasakojo apie įvykį ir nurodė sekusio automobilio numerį, perdavė jai fotografuotą ir filmuotą medžiagą.

P. Gražulis apie tai informavo ir šalies vadovą. „Netikiu, kad mano persekiojimas baigsis, bet, gerbdamas Jus, turiu pareigą apie įvykį informuoti. Informuoju Jus, bet ne prokuratūrą ar Specialiųjų tyrimų tarnybą, kadangi mano persekiojimas vykdomas būtent jų pajėgomis“, – sakoma P. Gražulio kreipimesi į G. Nausėdą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA