REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2024 m. Kovo 26 d. 10:55

E. Gelažninkienė – užtikrinta: „Esu apsisprendusi dėl 2025-ųjų Dakaro ralio“

Lietuva

Emilija Gelažninkienė. Asmeninio archyvo nuotr.

EtapliusŠaltinis: Pranešimas spaudai


296093

Aktyviai nesekantiems autosporto naujienų gali pasirodyti, jog „Dakaro ralis“ – tai dvi savaitės dykumoje. Tačiau ne veltui sportininkai sako, jog pasibaigus vienoms varžyboms, iškart prasideda kitos. Šią mintį gali paliudyti ir šiemet Dakare sėkmingai debiutavusi Emilija Gelažninkienė.

Anot sportininkės, kelionė link 2024 m. sausį vykusių varžybų buvo tikri emocijų amerikietiški kalneliai, tačiau nėra jokių dvejonių dėl sugrįžimo į dykumą.

„Esu tvirtai apsisprendusi dėl Dakaro ralio 2025-aisiais metais ir nekantrauju, kada galėsiu ten sugrįžti. Labai džiaugiuosi, jog panašiomis nuotaikomis šiomis dienomis vedini ir mano artimiausi partneriai. Dėl tam tikrų asmeninių sveikatos priežasčių po ralio susitikome vos su keliais partneriais ir jie išreiškė visokeriopą ir užtikrintą palaikymą. O aš ir visa mane supanti komanda į ralį žiūrim itin rimtai, todėl svarbu turėti partnerius, kurie nebūtų tik laikini pakeleiviai smėlėtos svajonės link. Reikia tokių, su kuriais sietų bendros vertybės, o komunikacija bei bendradarbiavimas kiltų iš bendro noro ir komandinės dvasios. Šiandien jaučiuos tokius partnerius ir atradusi“, – teigia sportininkė.

Pirmieji svajone patikėję ir ilgiausiai sportininkę lydintys – statybos technikos nuoma ir pardavimu užsiimantys „Rentway“.

„Esu begalo dėkinga tokiems partneriams, kurie tiki, motyvuoja ir įkvepia. Kone iškart nulipus nuo ralio podiumo, sulaukiau įmonės vadovo Justo Karulaičio skambučio su klausimu, ar važiuosim į 2025 Dakaro ralį. Galit įsivaizduoti, kad tai dar vienas spyris nepasiduoti ir ieškoti galimybių siekti dar geresnių rezultatų ne tik Dakare, bet ir iki jo“, – dėkingumo nestokojo E. Gelažninkienė.

Sėkminga partneryste džiaugiasi ir „Rentway“. Įmonės vadovas J. Karulaitis teigia, jog E. Gelažninkienės pasiryžimas ir įsipareigojimas siekti aukštumų Dakaro ralyje yra tiesiog įspūdingas.

„Mes, „Rentway“, esame labai patenkinti galėdami būti partneriais ir kartu palaikyti komandos tikslus tobulėti bei siekti dar geresnių rezultatų. Tikime, kad su nenuilstama energija ir užsidegimu komanda pasieks didelių dalykų ne tik Dakaro ralyje, bet ir kitose lenktynių varžybose. Džiaugiamės galėdami būti dalimi kelio kartu ir komandai, kaip ir klientams, padedame pasirūpinti technika, kuri veža link finišo. Su nekantrumu laukiame artėjančių išbandymų bei pergalės akimirkų kartu.“

Dabar lenktyninkė kartu su ralyje šturmano vietą užėmusiu Arūnu Gelažninku dienas leidžia „AG DAKAR Dubai“ bazėje Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Ten tandemas ne tik ruošia ir treniruoja įvairius sportininkus bei mėgėjus, bet ir patys atgaudinėja jėgas bei gerina savo fizinę formą ateities startams. Kaip teigia sportininkė, nors iki Dakaro laiko dar apsčiai, pasiruošimas niekada nesustoja.

„Dakaras nėra vienintelis mano tikslas. Aš noriu startuoti kuo daugiau varžybų ir taip rinkti patirtį, tobulėti. Noriu prisijaukinti ir ne tik taip mylimą smėlį, bet ir tobulinti save šlapiose ar akmenuotose trasose. Tam turi būti ne tik finansiškai pasiruošęs – vien tik rėmėjų palaikymo tam neužtenka. Pilnu pajėgumu turi veikti ir kūnas, ir mintys.“

Tiesa, kad sekančiose varžybose šturmano vietoje vėl išvysime A. Gelažninką, sportininkė patvirtinti negali. „Šiai dienai dėl Arūno atsakyti negaliu, esu ne kartą sakiusi, kad jeigu jis persigalvos, aš pilnai pasiruošusi susidirbti ir su kitu naviguotoju, o gal tai galėtų būti moteris? Ateitis parodys, tačiau galimi pokyčiai šturmano pozicijoje nekeičia mano pačios planų, fizinio ir finansinio pasiruošimo“, – kalbėjo E. Gelažninkienė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA