REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 13 d. 18:50

Dujotekio avarija gali sukelti sunkumų ne tik Šiaurės Lietuvoje, bet ir Latvijoje

Pasvalys

Pasvalio rajono mero socialinių tinklų nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


256457

Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša, kad 16 val. 57 min. gautas pranešimas, kad ties Pasvaliu sprogo magistralinis dujotiekis.

Pirminiais duomenimis nukentėjusių nėra.

Policija praneša, kad uždarytas kelias ties Valakėlių k. (kelias Šiauliai-Pakruojis-Pasvalys), eismas nukreipiamas keliu padengtu žvyro danga (žvyrkeliu). Gyvenamųjų namų 800 m. spinduliu nėra.

Dujotiekis įvyko „Amber Grid“ dujotiekyje. Pranešama, kad progimas įvyko toliau nuo gyvenamųjų pastatų. Gaisrą gesina į įvykio vietą nedelsiant atvykusios ugniagesių komandos.

Įmonė praneša, kad šioje vietoje dujų perdavimo sistemą sudaro du lygiagrečiai einantys dujotiekiai, pirminiais duomenimis sprogimas įvyko viename iš jų. Kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo iš karto nutrauktas, tačiau Pasvalio rajono vartotojams jau užtikrinamas dujų tiekimas greta einančiu dujotiekiu.

Dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius: „Apgailestaujame dėl šio įvykio dujotiekio sistemoje. Nedelsdami ėmėmės aiškintis įvykio aplinkybes ir užtikrinti dujų tiekimą vartotojams. Šiuo metu visos mūsų ir atsakingų tarnybų pastangos nukreiptos į gaisro padarinių suvaldymą ir saugumo užtikrinimą.

Apie susidariusią situaciją nedelsdami informavome Vyriausybės atstovus, Energijos skirstymo operatorių (ESO) ir Pasvalio miesto tarnybas. Detaliau apie įvykio aplinkybes informuosime turėdami daugiau įvykio detalių“.

Dujotiekis, kuriame kilo gaisras, naudojamas dujų tiekimui šiaurinėje Lietuvos dalyje bei dujų transportavimui į Latviją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA