REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Sausio 31 d. 13:52

Druskininkų BC „Deivės“ iškovojo pirmąjį titulą

Druskininkai

Etaplius.LTŠaltinis: Druskininkų savivaldybė


257928

Vos prieš pusmetį įsteigtas Druskininkų merginų krepšinio centras jau duoda pirmuosius sėkmingo darbo vaisius. Čia sportuojančių keturiolikmečių mergaičių komanda neseniai triumfavo Europos mergaičių krepšinio lygos (EGBL) U15 diviziono antrojo turo varžybose Rygoje (Latvija).

Sausio 19-22 dienomis vykusių varžybų metu Druskininkų BC „Deivės“ laimėjo visas žaistas rungtynes.

„Labai džiaugiuosi šiuo mergaičių pasiekimu. Žinau, kaip jos sunkiai dirba kasdien ir malonu matyti puikius jų darbo rezultatus, – auklėtinių pasirodymu džiaugėsi komandos vyr. treneris Aurimas Andrušaitis. – Emocijos pačios geriausios, o ypač smagu dėl to, kad tokios pergalės suteikia papildomos matyvacijos toliau dirbti ir nepaleisti tos geros bangos. Jaučiu tą padidėjusį mergaičių užsivedimą ir norą judėti į priekį net treniruotėse.“

"Pirmiausia noriu pasveikinti jaunąsias krepšininkes ir jų trenerius, mokytojus su puikiu žaidimu ir rezultatais. Kartu treniruotis merginos pradėjo tik rugsėjį, todėl net neabejoju, kad pasiekimai ateityje tik gerės ir užauginsime profesionalias, perspektyvias krepšininkes. Unikalus, vienintelis Lietuvoje projektas, kurį Druskininkų savivaldybė įgyvendina kartu su Lietuvos krepšinio federacija ir įmone „Agrokoncernas GDP“, jau dabar pateisina lūkesčius. Žinoma, profesionalus sportas reikalauja laiko ir pastangų. Bet visi matome neabejotiną šio projekto naudą ir jį tęsime.

Džiaugiuosi, kad Druskininkai yra ta vieta, kurioje nusprendėme atgaivinti moterų krepšinį ir tikiuosi, kad būtent čia tas atgimimas bus pilnavertis" - sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Naudingiausia turnyro žaidėja pripažinta Saulė Alice Lo Buono, Ugnė Viščinytė pateko į simbolinį geriausių turnyro žaidėjų penketuką, o Monika Cimalonskytė buvo pripažinta geriausia Druskininkų BC „Deivės“ komandos žaidėja.

Prie komandos pergalės taip pat prisidėjo išeivijos krepšininkė iš Italijos. Keturiolikmetė 187 cm ūgio Saulė Alice Lo Buono buvo pripažinta naudingiausia turo žaidėja.

„Saulės indėlis – labai didelis. Sakyčiau, kad šiandien ji yra mūsų atkovotų kamuolių mašina“, – auklėtinės pasirodymą apibendrino A. Andrušaitis.

Specialiai iš Italijos tik į EGBL turus atvykstanti krepšininkė daugiau laiko pasitreniruoti kartu su BC „Deivės“ komanda turėjo gruodžio mėnesį, kuomet dalyvavo dešimties dienų trukmės treniruočių stovykloje.

Po dviejų EGBL turų Druskininkų BC „Deivės“ komanda iš paskutinės vietos pakilo į trečiąją tarp devynių komandų. Mūsiškės taip pat įgijo galimybę varžytis dėl patekimo į pagrindinį sezono finalą, kuriame žais keturios stipriausios sezono komandos. Paskutinis EGBL sezono turas vyks kovo 17-19 dienomis Taline (Estija).

Rugsėjį duris atvėręs Druskininkų merginų krepšinio centras yra bendras „Agrokoncerno GDP”, Lietuvos krepšinio federacijos ir Druskininkų savivaldybės projektas. LSC sporto komplekse „Druskininkai“ įsikūręs merginų krepšinio centras užtikrina krepšininkėms puikias gyvenimo ir maitinimo sąlygas. Komanda treniruojasi du kartus per dieną, su žaidėjomis dirba profesionalūs, aukštos kvalifikacijos treneriai, o krepšininkės lanko Druskininkų „Atgimimo“ mokyklą, kurioje yra suformuota speciali sporto klasė.

Nuo pat centro įkūrimo pradžios jo iniciatorė ir prezidentė Alina Adomaitytė akcentavo puikių sąlygų sudarymą ir ambicingų tikslų siekimą. „Tik laiko klausimas, kada mes tapsime čempionėmis“, – praėjusių metų lapkričio mėnesį sakė A. Adomaitytė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA