REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Balandžio 19 d. 13:28

Dramos teatro remonto darbai nesustabdė dramos meno proveržio

Marijampolė

Marijampolės savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Marijampolės savivaldybė


264810

Tikriausiai visi jau pastebėjo, kad Dramos teatro pastatas „išgyvena“ naują etapą – čia vyksta išorės ir vidaus remonto darbai, kurie padės dramos meno namams atgimti. Kol vyksta atnaujinimo darbai, teatralai repetuoja ir naujiems spektakliams ruošiasi Kultūros centro patalpose.

„Dar visai neseniai, kai tik prasidėjo Dramos teatro remonto darbai ir buvo įgyvendinta įstaigos restruktūrizacija, pasigirsdavo svarstymų, kad dramos menas numirs, esami spektakliai užsimirš, o apie naujus spektaklius net kalbos negali būti. Man be galo džiugu pranešti, kad abejonės buvo nepagrįstos, dramos menas ne tik kad neišnyko, tačiau išgyvena tikrą proveržį“, – kalba Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis.

Vicemeras sako, kad teatro meno vadovas Zigmantas Baranauskas degte dega noru atgaivinti Marijampolėje teatro meną, nuolat tai akcentuoja. Ir tai nėra tušti žodžiai. Tam skiria milžiniškas pastangas, nuolat ieško naujovių. Ir randa. Taigi, kokie pagrindiniai pokyčiai įvyko Dramos teatre po įvykusios restruktūrizacijos?

Pasipildžiusi suaugusiųjų teatro trupė ir ambicingi planai

Anksčiau suaugusiųjų trupę sudarė apie 10 žmonių, tačiau atvėrus trupės duris visiems norintiems, šiuo metu ją sudaro apie 20 teatro meną mylinčių aktorių mėgėjų, kuriems vadovauja Milda Mažėtytė-Antanauskienė. Trupė nuolat repetuoja ir į repertuarą sugrąžino žiūrovų pamėgtą spektaklį „Tartiufas“, netrukus žiūrovus džiugins spektaklis „Pelikanas“. Planuojama dar šiais metais pastatyti spektaklį pagal „Giesmių giesmę“ iš Šventojo rašto. Bet tuo planai nesibaigia – vyksta derybos su režisieriumi Vyteniu Pauliukaičiu dėl spektaklio apie visuomenės veikėją Feliciją Bortkevičienę pastatymo. Jei viskas vyks pagal planą, šis spektaklis žiūrovus džiugins dar šiais metais. Kita puiki žinia – lėlių teatras atgaivina spektaklį „Bjaurusis ančiukas“.

Jaunieji artistai repetuoja, kuria ir įsilieja į miesto renginius

Zigmanto Baranausko vadovaujama jaunimo teatro studija „Būk/Tai‘s“ anksčiau buvo Marijampolės kultūros centro dalimi, dabar šie jauni žmonės papildė Dramos teatro bendruomenę. Trupę taip pat papildė 12 naujų žmonių ir šiuo metu studiją sudaro net 23 artistai. Anksčiau teatro studijos jaunimas kurdavo įvairias menines kompozicijas, performansus, o dabar žiūrovams padovanojo spektaklį „Jungos ir piratai“ (rež. Milda Mažėtytė-Antanauskienė). Šiuo metu statomas naujas spektaklis „Mažasis princas“ (rež. Zigmantas Baranauskas). Planuojama, kad su šiais dviem spektakliais jaunimo studija dalyvaus įvairiuose vaikų ir jaunimo festivaliuose. Puiki žinia, kad pirmą kartą Dramos teatro jaunimas dalyvavo meninio skaitymo konkurse, kuriame jaunoji aktorė devintokė Iveta Naujalytė laimėjo III vietą nurungusi vyresnių klasių skaitovus.

Naujiena – kūrybinga senjorų teatro trupė

Dramos teatro kūrybingų menininkų gretas papildė senjorų teatro trupė, kuriai vadovauja teatro vadovas Zigmantas Baranauskas. Senjorai į repeticijas atvyksta ne tik iš Marijampolės, bet ir Šakių bei Kazlų Rūdos. Šiuo metu ruošiamasi renginiui „Poezijos skaitymo vakaras“, kuriame galėsime išgirsti, kaip vaikų poezija skamba iš didelę gyvenimo patirtį sukaupusiųjų lūpų. Neabejotinai, bus įdomu tai pamatyti ir išgirsti bei į vaikų poeziją pažvelgti kitaip. Senjorų planuose – ypatingas projektas „Seneliai vaidina anūkams“, kuris, kaip ir pirmasis, žiūrovams pristatytas turėtų būti dar šiais metais.

Teatro festivalis „Perženk slenkstį“

Nijolės Vasylienės inicijuotas festivalis yra puiki galimybė pamatyti aukštos kokybės skirtingų teatrų pasirodymus, dalyvauti įvairiose edukacijose, seminaruose, semtis patirties, kuri pravers ir teatro naujokams, ir suaugusiems, ir jauniems žmonėms.

Ne mažiau įdomus projektas „Teatro mokykla. Paslaptingas scenos meno pasaulis“ į įvairius užsiėmimus ir edukacijas pritraukia būrius žmonių.

Profesionalus teatras Marijampolėje – misija įmanoma

Kol vyksta Dramos teatro pastato atnaujinimo darbai, teatro meno vadovas Zigmantas Baranauskas nesėdi sudėjęs rankų. Kaip kad sako jis pats, jau seniai buvo galima pastatyti bent vieną profesionalų spektaklį. Juk tam tereikia profesionalaus režisieriaus ir profesionalaus aktoriaus, o tą Marijampolė turėjo ir turi. Jis užsimena, kad kai Dramos teatras atvers duris, žiūrovai bus pakviesti pamatyti pirmąjį iš turimų žmogiškųjų resursų pastatytą profesionalų spektaklį.

Nekantriai laukiama, kad aktoriai galės sugrįžti į teatro tikruosius namus ir jau ruošiamasi žiūrovus nustebinti net keliais profesionaliais spektakliais, kuriuos režisuos Arvydas Lebeliūnas ir Evaldas Jaras. Planuojama, kad Dramos teatro sezonas žiūrovus pasitiks su 10 spektaklių: 3 profesionaliais ir 7 mėgėjų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA