PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Rugpjūčio 29 d. 15:23

Domeikaviečiai trankiai paminėjo herbo dvidešimtmečio šventę

Kaunas

Etaplius.ltŠaltinis: Kauno rajono savivaldybė


244289

Paskutinį vasaros savaitgalį Domeikavos seniūnija kartu su bendruomenėmis ir kultūros centru savo gyventojams surengė įspūdingą trijų dienų šventę – minėjo herbo 20-metį. Domeikava yra ne tik didžiausia kaimo statusą turinti Lietuvos gyvenvietė, bet ir daugiausiai, daugiau nei 11 tūkst. gyventojų, turinti Kauno rajono seniūnija.

Herbo dieną Domeikava mini nuo 2002-ųjų, kai dekretu seniūnijos herbą patvirtino Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

Herbe pavaizduotos erškėtrožės siejasi su Domeikavos vietoje anksčiau buvusia Rožių apylinke, Rožių kaimu. Erškėtrožių dygliai simbolizuoja pasipriešinimą, kančią. Tačiau kartu tai – ir prisikėlimo simbolis.

Švęsti domeikaviečiai pradėjo vakar – vyko jubiliejinis, penktasis jaunimo muzikos festivalis-konkursas „Jaunimo muzikos šėlsmas“.

Šeštadienį nuo ankstyvo ryto seniūnijoje šurmuliavo amatininkų ir maisto mugė, mažųjų laukė įvairios pramogos, žaidimai ir edukacijos, vyko dainų ir šokių ansamblių varžytuvės „Domeikavos padūktinis 2022“, diskgolfo bei smiginio varžybos.

Vakare į šventę susirinkusi bendruomenė išvydo Domeikavos atsiradimo legendą, kurią gyventojams papasakojo Ramučių kultūros centro vadovė Živilė Jurgaitienė. „Kur vienybė, ten stiprybė. Kol Domeikava bus pilna kultūros, kaimas ir jo žmonės niekada nepražus“, – sakė ji.

Pasveikinti domeikaviečių atvyko ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

„Tvirtai galiu pasakyti, kad Domeikava šiuo metu yra didžiausia seniūnija Kauno rajone. Čia yra stipri gimnazija, turite 5 ikimokyklines ugdymo įstaigas, du kultūros centrus, veikia 200 verslo įmonių, gražiai plėtojama infrastruktūra. Domeikavos seniūnija yra puikus pavyzdys mums visiems, kad bendrystėje galima nuveikti daug. Bendruomenės, verslo, savivaldos, švietimo ir bažnyčios vienybė yra šios seniūnijos stiprybė“, – kalbėjo meras.

Savivaldybės vadovas bendruomenei turėjo džiugių naujienų: dar šiais metais prasidės naujos pradinės mokyklos statybos, kitais metais – naujo darželio. Taip pat Domeikavoje atsiras didelis parkas–kultūros erdvė šio krašto žmonėms. Bendradarbiaujant su Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos automobilių kelių direkcija kitais metais prasidės Vandžiogalos plento rekonstrukcija, kuri padės užtikrinti geresnę gyvenimo kokybę ir saugumą.

Šventės metu Domeikavos garbės ženklais buvo apdovanoti nusipelnę savo bendruomenei Domeikavos gyventojai. Tai Radikių-Smiltynės seniūnaitis Gintautas Damijonaitis, Domeikavos Lietuvos kankinių parapijos zakristijonas Vitas Triukas ir jaunosios kartos lyderė, etnokultūros puoselėtoja Ieva Černiauskaitė.

Meras kartu su seniūnė pasveikino ir apdovanojo „Domeikavos padūktinio 2022“ nugalėtojus, kolektyvą „Šakių pynė“, diskgolfo varžybų nugalėtoją Karolį Lukoševičių bei smiginio varžybų laimėtoją Andrių Krugliakovą.

Ypatingos dovanos sulaukė ir Domeikavos gimnazijos direktorius Dalius Vibrantis – jam įteiktas naujos pradinės mokyklos maketas, surinktas iš lego kaladėlių.

Maloni staigmena domeikaviečiams buvo bajoro Domeikio prisistatymas, kuris šventės metu atliko Domeikavos himną.

Šventinį vakarą vainikavo įspūdingas koncertas, kuriame gerą pirtį užkūrė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Leonas Somovas bei ugnies teatro pasirodymas „Led tech show“.

Sekmadienį Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už seniūnijos gyventojus, o po jų lauks charizmatiškosios Evelinos Sašenko koncertas su Domeikavos laisvalaikio choru „Versmė“.