REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Kovo 10 d. 08:32

Dėl suklastoto registracijos liudijimo – ikiteisminis tyrimas

Šalčininkai

Etaplius.ltŠaltinis: VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.


261314

Šalčininkų pasienio kontrolės punkte (PKP) pasieniečiai sulaikė užsieniečio vairuotą vilkiką su puspriekabe. Įtariama, kad vairuotojas VSAT pareigūnus mėgino apgauti pateikdamas suklastotus šių transporto priemonių laikinuosius registracijos liudijimus.

Iš trečiadienio į ketvirtadienį, po vidurnakčio, Varėnos pasienio rinktinės Šalčininkų PKP dirbę pasieniečiai patikrino iš Lietuvos į Baltarusiją vykstančio vilkiko vairuotojo dokumentus.

37-erių vienos Vidurinės Azijos valstybės pilietis pateikė olandiško vilkiko ir puspriekabės registracijos liudijimus. Sunkiasvorė transporto priemonė su puspriekabe neva registruotos vienoje Europos Sąjungos šalių.

Vyro asmens dokumentai buvo nepriekaištingi, tačiau VSAT pareigūnams įtarimų sukėlė jo vairuoto vilkiko bei metalo konstrukcijomis pakrautos puspriekabės laikinieji registracijos liudijimai. Atidžiai juos ištyrę VSAT pareigūnai įsitikino, kad jie – padirbti.

VSAT pareigūnai nustatė, kad užsienietis į Lietuvą atvyko iš Lenkijos, kurios pasienyje nuolatiniai tikrinimai nėra atliekami.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo klastote Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šią veiką gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Apklaustas liudytoju vilkiko vairuotojas buvo paleistas. Sunkiasvorė transporto priemonė su puspriekabe laikinai saugomas Varėnos pasienio rinktinės padalinyje.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.REDAKCIJA REKOMENDUOJA