REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių energija2023 m. Gegužės 4 d. 16:08

Dėl legionelių – karštesnis vanduo

Šiauliai

AB „Šiaulių energija“ administracijaŠaltinis: Etaplius.LT


266333

Legionella genties bakterijos gali sukelti ligą, panašią į gripą. Legionierių liga pasireiškia plaučių uždegimu, o legionelėmis užsikrėsti galima tiesiog per vandenį.

Palankiausia vandens temperatūra legionelėms daugintis yra 25–46°C. Žemesnėje nei 20°C ir aukštesnėje nei 60°C temperatūroje jos nesidaugina, bet išlieka gyvybingos. Legionelės gali daugintis karšto ir šalto vandens sistemose, ypač dušo galvutėse ar vandentiekio čiaupe, silpnai tekančiame arba visiškai stovinčiame vandenyje. Gyventojams patariame neleisti vandeniui užsistovėti, kad nesikauptų nuosėdos reguliariai valyti dušus, dušų galvutes ir vandens čiaupus. Visus vandens filtrus būtina valyti ir dezinfekuoti kas 1–3 mėnesius. Esant aukštesnei nei 65°C temperatūrai legionelės žūva, tačiau rekomenduojama tokią temperatūrą išlaikyti ne mažiau kaip 25–30 min.

AB „Šiaulių energija“ yra daugelio daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoja. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos standartu HN 24:2003 „Geriamojo vandens sauga ir kokybės reikalavimai“, siekiant užkirsti legioneliozės židinių susidarymo galimybėms gyvenamųjų namų karšto vandens tiekimo sistemose, savo prižiūrimuose namuose gegužės mėnesį atliks terminė dezinfekcija. Šių darbų metu karšto vandens temperatūra vandens šildytuve bus padidinta iki 66°C, vartotojų čiaupuose – iki 60°C, atitinkamai taps karštesni ir „gyvatukai“. Prašome karšto vandens vartotojus atsukti karšto vandens čiaupus ir per visas karšto vandens ėmimo vietas nuleisti vandenį.

Gyventojai minėtų darbų metu turėtų būti atsargūs, naudodamiesi karštu vandeniu.

Numatomi darbai:

AB „Šiaulių energija” primena namus administruojančioms įmonėms ir bendrijoms apie atsakomybę, tiekiant vartotojams karštą vandenį ir kontroliuojant tiekiamo karšto vandens kokybę, ir siūlo minėtus prevencinius darbus atlikti savo administruojamuose pastatuose.

REDAKCIJA REKOMENDUOJA