REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Kovo 19 d. 13:34

Darbą pradėjo naujieji Kazlų Rūdos savivaldybės vadovai

Marijampolė

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


168806

Kovo 10 dieną įvyko Kazlų Rūdos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame slaptu balsavimu buvo pritarta administracijos direktoriaus pavaduotojo kandidatūrai. Nuo kovo 15 d. šias pareigas eina socialdemokratas Anatolijus Lesnickas. Kovo 15 dieną darbą savivaldybėje pradėjo ir mero pavaduotojas socialdemokratas Justinas Kazla. Kovo pirmąją prie savivaldybės administracijos vairo stojo nepartinė Regina Zasienė.

 

Savivaldybė, po įvykusių permainų, vėl pilnu pajėgumu dirbs Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojų labui. Mintimis apie naują pradžią dalinasi vicemeras J. Kazla, Administracijos direktorė  R. Zasienė.

Pokalbis su J. Kazla

Nuo kovo 15 d. pradėjote eiti mero pavaduotojo pareigas. Jums šios pareigos ne naujiena, tai didelės įtampos, matyt, nejaučiate?

Pareigos tikrai ne naujos. Visą praeitą kadenciją dirbau mero pavaduotoju, tik gaila, kad dėl traumos ir ligos ne mažą laiko tarpą  buvau “iškritęs” iš aktyvios veiklos. O kas liečia įtampa  - ji yra, nes žinau, kad ne visada tai, kas suplanuota, pavyksta padaryti, net jeigu dedi pačias didžiausias pastangas. O darbų su koalicijos partneriais nemažai nusimatėm ir šiems metams, nors dėl Kovido ir biudžeto metai nusimato nelengvi.

Kurie Jūsų darbai buvo sėkmingiausi, turintys daugiausia įtakos kazlųrūdiečių gyvenimo kokybei praeitoje kadencijoje?

Vienas iš svarbiausių mano tikslų ir norų buvo pradėti renovaciją Kazlų Rūdoje.  Tai  užėmė daug laiko, reikėjo  kantrybės. Nors namų renovacija yra skatintina ir gera iniciatyva, daugiausiai naudos suteikianti namo gyventojams, netrūko įvairiausių prieštaravimų, nepasitikėjimo, trukdžių  ir pan.. Bet galiu pasidžiaugti, kad ledas pralaužtas ir sėkmingai, nors lėtai, judam i priekį. Dar vienas darbas, prie kurio prisidėjau - gautos lėšos ir pradėtas buvusio urėdijos pastato renovavimas vaikų darželio reikmėms.

Kurioms Jūsų kuruojamoms savivaldybės veiklos sritims ketinate skirti daugiausia dėmesio šį kartą?                                             

Visos mums priskirtos sritys labai svarbios. Ir toliau stengsimės ir dirbsim, kad vyktų daugiabučių renovacijos plėtra. Su kiekvienu atsinaujinusiu namu miestas gražėja  ir žmonių gyvenimo kokybė gerėja. Daug dėmesio skirsime ir Kazlų Rūdos šilumos tinklams, kurie susijungė su Kazlų Rūdos komunalininku. Procesas nelengvas, bet norisi, kad gyventojams paslaugos būtų teikiamos kuo kokybiškiau ir patogiau. Aišku, socialinė sritis visada  aktuali.  Tai viena  prioritetinių sričių  mūsų, kaip LSDP programos  dalių, nors praeitoj kadencijoj šios srities neteko kuruoti.                                                                                       

Kokie Jūsų pomėgiai?

Mėgstu būti gamtoje, žvejoti. Kol nebuvo tos nelemtos pandemijos, radęs laiko  sportuodavau. Salės riedulys, stalo tenisas.  Daugiausiai savo laisvo laiko skiriu boulingui, nes  dalyvauju Lietuvos boulingo čempionate. Man, kaip ir visiems, ko gero, trūksta to laisvo laiko, bet kai jo turiu, neleidžiu prie televizijos ekrano. Nori būt sveikas – būk aktyvus. To visiems linkiu.

 

kazlu-rudos-administracija.png

Pokalbis su Regina Zasiene. 

Administracijos direktoriaus pareigos vienos iš atsakingiausių savivaldybėje. Kodėl ryžotės jas užimti? Kaip manote, ar pakaks administracinio valdymo patirties ir kompetencijų jas vykdyti?

Taip, niekas net neabejoja, kad šios pareigos yra labai rimtos ir atsakingos.

Esu žmogus, orientuotas į komunikaciją, turintis didelę tarptautinio verslo ir vadybos patirtį,  puikiai suprantantis šiuolaikinės valstybės/ savivaldos valdymo organizavimo procesus, todėl manau, kad mano išsilavinimas ir patirtis AD pozicijoje bus naudinga ir  vertintina. Ryžausi šiam iššūkiui, siekdama įrodyti, kad galima ir įmanoma optimizuoti savivaldos darbą, ko pasėkoje įgyvendinsime siekį efektyviai ir kokybiškai atstovauti gyventojų interesus.

Turite naujų idėjų, kaip tobulinti savivaldos darbą?

Idėja tikrai ne nauja, bet mano siekiamybė sumažinti biurokratinį aparatą, tobulinti darbą taip, kad kiekvienas žmogus žinotų savo kompetencijų ribas, tuo pačiu, aiškiai įgyvendinant  bendradarbiavimo gaires, bei greitą informacijos sklaidą. Darbo organizavimo optimizacijos procesai, darbo struktūrizavimas, kiekvieno asmeninė atsakomybė už atliktus darbus ir sprendimų priėmimų personalizavimas – tai iškelti tikslai, kuriuos, labai norėčiau tikėti, pasiseks įgyvendinti ir įdiegti.

Turiu ir dar vieną idėją: savivalda turi būti „ne siena, kurią reiktų įveikti, bet tiltas“, gyventojų interesų užtikrinimui. Taigi, sieksiu, kad administracijos direktoriaus kabinetas „neturėtų durų“. Žinoma, nereiktų to pasakymo suprasti pažodžiui, tačiau tikslas, kad visiems, kuriems reikalinga administracijos direktoriaus pagalba, galėtų ją gauti.  Dažnai pamirštamas pagrindinis valstybės tarnautojo principas: tarnauti žmonėms, todėl  mėginsiu tobulinti ir skatinti administracijos tarnautojų darbą taip, kad atitiktų tarnystės žmonėms principus.

Kokio vadovo turi tikėtis administracijos darbuotojai?

Esu vadovas, mėgstantis analizuoti ir tik tuomet priimti reikiamus sprendimus. Trumpai tariant: komunikuojantis, išklausantis ir girdintis tai, kas pasakyta, visada pasiruošęs racionaliai ir argumentuotai diskusijai, bet tuo pačiu, griežtas ir teisingas.

Tikiu, kad komunikacija, analizė, objektyvus darbų pasiskirstymas bei racionali ir argumentuota diskusija yra kelias į sėkmę.

Kokie Jūsų pomėgiai? 

Esu Rotary klubo „ROMUVA“ narys, todėl beveik visą savo laisvalaikį (kurio tikrai turiu labai mažai), skiriu labdaros ir paramos projektų įgyvendinimui. Gėrio ir gerumo nebūna per daug, todėl tiek mano, tiek viso  klubo tikslas yra padėti ne tik seneliams ir našlaičiams, bet ir tiems, kurie serga autizmu ar turi kitą negalią, padėti tiems – kuriems tikrai reikia pagalbos... O kiti pomėgiai, landšafto dizainas, knygos ir kelionės.REDAKCIJA REKOMENDUOJA