REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 8 d. 13:10

D. Nausėdienė Prienų trečiojo amžiaus universiteto bendruomenei: džiaugiuosi jūsų aktyvumu ir bendruomeniškumu

Prienai

Prezidentūros nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: Pranešimas spaudai


291432

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė ketvirtadienį susitiko su Prienų rajono Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomene. Pirmajai poniai pristatytos pagrindinės universiteto vykdomos veiklos: čia skaitomos paskaitos liaudies ir tradicinės medicinos, fizinio aktyvumo ir sveikatingumo, psichologijos, visuomenės saugumo, nusikalstamumo prevencijos, kitomis gyvenimiškomis temomis. Vyksta susitikimai ir pokalbiai su rašytojais, menininkais, keliautojais ir kitais žymiais žmonėmis, kviečiama į šventines, muzikines, kūrybines popietes, edukacijas, koncertus. Organizuojami mokymai apie nuotolinių platformų naudojimą, savęs pažinimo ir emocinio intelekto ugdymo praktikumai, taip pat įvairios pažintinės išvykos.

Prienų TAU vienija rajono savivaldybės senjorus nuo 55 metų amžiaus neribojant išsilavinimo ir lyties. Pernai įstaigą lankė apie pustrečio šimto studentų.

Pirmoji ponia pabrėžė, kad rajonuose, kur kaip ir visoje Lietuvoje, vyresnio amžiaus žmonių daugėja kasmet, to­kia sa­viš­vie­tos or­ga­ni­za­ci­ja, su­grą­ži­nan­ti į bend­ruo­me­nės so­cia­li­nį gy­ve­ni­mą gar­baus am­žiaus žmo­nes, yra la­bai reikalinga.

Pasak D. Nausėdienės, didelį ir augantį TAU veiklos populiarumą lemia galimybė pratęsti socialinį gyvenimą, pasijusti naudingiems, be to, keičiasi ir patys vyresnio amžiaus žmonės: jie nenori būti tapatinami su vaikų ar vaikaičių gyvenimu, nori gyventi savo gyvenimą, rasti save realizuoti padedančių veiklų, išmokti naujų dalykų.

„Man labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių Lietuvoje amžėtų sveikai, kad senatvėje būtume kuo sveikesni, pilni jėgų. Tad rūpinimasis savo sveikata, judėjimas, dalyvavimas profilaktinėse prevencinėse sveikatos programose yra labai svarbus. Dar vienas svarbus mūsų gyvenimo elementas yra psichinė sveikata, rūpinimasis savo asmenybės augimu. Todėl labai svarbu mėgautis dailės, muzikos užsiėmimais, keliauti, pažinti Lietuvos žmones ir vietas, ką jūs aktyviai ir darote“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia pasidžiaugė Prienų rajono TAU bendruomenės entuziazmu ir aktyvumu. „Jūsų pavyzdys išties įkvepia ir moko kitus. Ačiū, kad esate ir kuriate, ieškote naujų formų ir to, kas vertinga bei prasminga, o svarbiausia – kad dalinamės visu tuo su kitais“, – teigė šalies pirmoji ponia.REDAKCIJA REKOMENDUOJA