REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Spalio 5 d. 16:28

D. Grybauskaitė: mes laidojame savo didvyrį, savo laisvės kovotoją

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


55320

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sako, kad partizanas Adolfas Ramanauskas Vanagas savo žygdarbiais Lietuvai sukurstė Rusijos neapykantą ne vienam dešimtmečiui. Pasak prezidentės, tai parodo, kiek valstybės labui gali padaryti vienas žmogus. D. Grybauskaitė pabrėžia, kad A. Ramanauskas-Vanagas yra Lietuvos laisvės simbolis.


Foto galerija:

nuotrauka.jpg
nuotrauka-6.jpg
nuotrauka-5.jpg
nuotrauka-4.jpg
nuotrauka-2.jpg
nuotrauka-1.jpg

„Mes atradome palaikus žmogaus, kuris tapo okupantui didžiausią neapykantą keliančiu žmogumi, tokio dydžio neapykanta prieš mūsų laisvės kovotoją, prieš vieną žmogų, ji (neapykanta. -ELTA) pasiekia mus iki dabar. Matome tos neapykantos pliūpsnius net ir dabartinėje Rusijoje, kuri nukreipta į mus - į laisvą, nepriklausomą, demokratišką valstybę. Ir tai dar kartą įrodo, kad vienas žmogus valstybės istorijoje gali būti toks svarbus ir tiek daug padaryti. Tai patvirtina, kad mes laidojame savo didvyrį, savo laisvės simbolį“, - teigė šalies vadovė.

Kiek anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovė spaudai Marija Zacharova piktinosi mūsų šalies partizanams skiriamu dėmesiu ir jau ne pirmą kartą kaltino juos esant „susitepus rankas krauju“. Tokią prieš Lietuvos rezistencijos retoriką Kremlius taiko jau ne pirmą kartą. Rusijos URM atstovė kartojo melagingą informaciją, esą A. Ramanauskas-Vanagas prisidėjo prie civilių gyventojų žudynių ir piktinosi, kad partizanų vadas bus laidojamas greta tūkstančių sovietų karių.

Kaip skelbė ELTA, A.Ramanauskas-Vanagas 1949 metais su kitais partizanų vadais pasirašė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaraciją. Buvo suimtas 1956 metais ir sovietų pareigūnų kankintas, o kitais metais jam įvykdyta mirties bausmė.

Seimas, atsižvelgdamas į A. Ramanausko-Vanago gimimo 100-ąsias metines, 2018-uosius paskelbė A. Ramanausko-Vanago metais, o Vyriausybė patvirtino 100-ųjų gimimo metinių minėjimo planą. Parengta plati kultūrinė, edukacinė, mokslinė programa, kuri padės plačiau atskleisti iškilią asmenybę, parodys Lietuvos laisvės kovų kelią.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA